Howe: “Heyecana rağmen soğukkanlı olmalıyız!”

Ligin yeni ekibi Nottingham Forest ile karşılaşacak olan Newcastle United‘da patron Eddie Howe, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Nottingham Forest ile oynanacak ilk hafta maçı hakkında Eddie Howe: “Heyecan var ama oyuncuların soğukkanlı, sakin ve toparlanmış olmaları, aynı zamanda iyi bir performans göstermemiz için yapmamız gereken şeyleri düşünmeleri önemli. Aşırıya kaçmaksa şu an için olumsuzluk.”

Sakatlıklar hakkında Eddie Howe: “Jonjo Shelvey bu gece başka bir değerlendirme için Londra’da, bu yüzden sakatlığı hakkında net ve tanımlanmış bir zaman dilimine sahip değiliz. Jamal Lewis ve Federico Fernández çalışmalarını sürdürüyor ve sakatlıkları çok uzun olmamalı. Manquillo da antrenmanlara geri döndü, bu yüzden çok kötü değiliz.”

Yeni transferlerinden Sven Botman hakkında Eddie Howe: “Oynamaya hazır olduğunu düşünüyorum. Onu sezon öncesi yakından takip ettik ve ne kadar yetenekli olduğunu gördüm. Bence olmasını umduğumuz her şey olacak. Teknik olarak çok iyi, çok güçlü ve defansif olarak çok iyi. Her oyuncuya ayrı ayrı bakıyoruz ve hem onlar için hem de takım için doğru kararları vermeye çalışıyoruz, bu yüzden Sven ile ne yaptığımı yakında öğreneceksiniz ama transferinden gerçekten çok memnun kaldım.”

Sean Longstaff ve bu sezonki rolü hakkında Eddie Howe: “Ondan büyük bir sezon bekliyorum. Onunla çalışmaya başladığımdan beri, olabileceği en iyi oyuncu olmaya kararlı birini gördüm. Antrenmanda her şeyini veriyor ve kulübü seviyor. Oynaması gereken büyük bir rolü var.”

Potansiyel transferler ve olası forvet hamlesi hakkında Eddie Howe: “Umarım geçen sezonun sonunda size söylemeye çalıştığım şeyin gerçek olduğunu görmüşsünüzdür. FFP bizi birkaç yıl etkileyecek, bunu sizlere söylemiştim. Bazı insanların düşündüğü ücretlere karşılık yaratıcı ve akıllı olmalıyız. Forvet pozisyonunda ise herhangi bir oyuncunun sakatlanması durumunda gergin olacağımız bir durumdayız, ancak bu alanda farklı opsiyonlarımız var. Allan Saint-Maximin ve Joelinton bu konuda bize yardımcı olabilirler.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/