Howe: “Atmosferi hissetmek istiyorum!”

Newcastle United ile Premier Lig futboluna geri dönen Eddie Howe, yoğun fikstürde karşılaşacakları Norwich City maçı öncesi basının karşısına çıktı.

Sakatlıklar ve eksik oyuncular hakkında Eddie Howe: “Lascelles ve Ritchie’de iki cezamız var ve elde ettikleri deneyimle bizim için büyük kayıp olacaklar, ancak Cumartesi gününden itibaren yeni bir sakatlık olacağını düşünmüyorum. Takımı görmek bizim için iyi çünkü burada geçirdiğim süre boyunca çeşitli nedenlerle çok az gördüğüm bazı oyuncular var ama kim gelirse gelsin ellerinden gelenin en iyisini yapacağından eminim.”

Arsenal maçı hakkında Eddie Howe: “Kesinlikle çok açık pozisyonlar yarattığımızı söyleyemem ama oyunda gerçekten zorlu bir rakibe karşı hücum perspektifinden bakarsak yeterince fırsat yarattık diyebilirim. Oyunumuzun diğer tarafını geliştirmeliyiz, hepsi bu. Arsenal maçında bunu bir kez daha anladık.”

Puan tablosu hakkında Eddie Howe: “Bu maçların ne kadar önemli olduğunun farkındayız ama çok ileriye bakmak tehlikeli bir şey. Birinci önceliğim olarak bugün antrenmana ve sonra tabii ki yarınki maça bakıyorum. Bu adım adım bir süreç. Böyle ilerlersek bir şeyler başarabileceğimize inanıyorum.”

Newcastle United taraftarları hakkında Eddie Howe: “Yarın bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum ve gerçekten yapacaklarını bildiğim kalabalığın bize yardım etmesini sağlamaya çalışıyorum. Umarım bu, oyuncuları harika bir performans sergilemeye teşvik edebilir. Brentford maçını otelden izlememe rağmen benzersiz bir deneyimdi ve o atmosferi yaşamak için sabırsızlanıyorum. O gün sahada bir kontrol hissi vardı ama aynı zamanda benim kontrolüm yoktu. Çok uzaklardan gecikmeli bir ses duyabiliyordum. Taraftarların varlığını şu an gerçekten hissetmek istiyorum.”

Kaleci Martin Dubravka’nın dönüşü hakkında konuşan Newcastle patronu Eddie Howe: “Çok iyi oynadığını düşündüm. Yenilgiye rağmen olumlu işaretler olduğunu düşündüm. Bunu söylemeye devam edemeyeceğimizi biliyoruz, bize maliyeti olan bu küçük marjları değiştirmek zorundayız ama eminim bunu yapabiliriz. Kalecilerimizden memnunuz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/