Howe: “Artık tamamen futbola konsantre olmamızdan memnunum!”

Crystal Palace ile karşılaşacak olan Newcastle United‘da patron Eddie Howe, oynanacak maç için basın toplantısına katıldı.

Tamamlanan transfer dönemi hakkında Eddie Howe: “Bence bizim için çok iyi bir transfer dönemiydi. Benim açımdan, ne olmasını istediğime dair net bir vizyona sahiptim ve yönetim kurulundan başlayarak herkes en iyisini yaratmak için elinden geleni yaptı. Başarılı olmak için kadromuz yeterli ama bu sezon transfer dönemini çok zorlu buldum. Oldukça uzun sürdü. Kapanmasından ve artık tamamen futbola konsantre olmamızdan memnunum. Sahip olduğum kadrodan çok memnunum.”

Transferin son gününde takımdan ayrılan Federico Fernandez hakkında Eddie Howe: “Harika bir profesyonel. Gerçekten harika bir adam ve onun kalitesi hakkında çok fazla konuşamam. Maalesef bizim için birkaç sakatlık yaşadı ve bu yüzden düzenli forma şansı bulamadı. Belki sahada yeteri kadar gözükmedi ama işin arka tarafında oldukça iyiydi.”

Manchester United kadrosuna katılan Martin Dubravka hakkında Eddie Howe: “Martin açıkçası hala bizim oyuncumuz, orada sadece kiralık. Elbette, onu kaybetmek istemedik ama oyuncunun isteklerini anlamalı ve ona saygı göstermeliyiz.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Eddie Howe: “Bruno Guimaraes ve Allan Saint-Maximin oynamaya çok yakın. Onların yaşadıkları ciddi sakatlıklar değillerdi ama bu hafta sonu müsait olup olmadıklarını bekleyip göreceğiz.”

Alexander Isak hakkında Howe: “Oldukça sessiz ve işine profesyonel bir şekilde devam ediyor, fazlasıyla odaklanmış durumda.  Nasıl oynamak istediğimiz ve ondan ne beklendiğimiz hakkında sorular soruyor. Kesinlikle mükemmeldi. Çarşamba günü kendisini gösterdiğine inanıyorum. Çok kısa sürede gerçekten iyi bir taktik anlayışıyla ondan yapmasını istediğimiz her şeyi yaptı. Gerçekten inanılmaz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/