Howe: “Alınan karara inanıyorum!”

Tottenham maçı hazırlıklarını sürdüren Newcastle United patronu Eddie Howe, zorlu maç için katıldığı basın toplantısında oyuncuları hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar hakkında Eddie Howe: “Fabian Schar antrenman yapmamış ve oynamamış olarak geri döndü, ancak onunla birlikte birkaç seans yaptık, bu yüzden maç için formda olacağını düşünüyoruz. Aynı şekilde Martin Dubravka da dün bizimle ilk kez antrenman yaptı, bu yüzden onun iyi olacağını tahmin ediyoruz. Jonjo Shelvey’nin ise antrenman yaptığını umuyoruz.”

Allan Saint-Maximin hakkında Eddie Howe: “Ne zaman bir oyuncu hastalık veya sakatlık nedeniyle biraz boş zaman geçirse, onları hemen toparlamak çok zor oluyor, bu yüzden bu ara onun için çok iyi oldu. Bu süre boyunca çok iyi antrenmanlar yaptı, onu tekrar aramızda görmekten heyecan duyuyoruz.”

Callum Wilson hakkında Eddie Howe: “Umarım geri dönüşü öyledir. Bunun kesin olduğunu size net olarak söyleyemem ama umarım bu sezon tekrar oynar. Hala iyi bir ilerleme kaydediyor. Tekrar çimlere çıkıyor, ama yine de önünde biraz daha zaman olduğunu düşünüyorum. Bu ille de kasvetli bir değerlendirme değil, daha çok yaşadığı türden bir sakatlığın daha çok zamana ihtiyacı var diye bakıyorum. Aşili ve baldırı doğru şekilde vurgulamalıyız çünkü çok hızlı yaparsak kendini yeniden sakatlar; eğer çok yavaş yaparsak, açıkçası zamanımız tükenecek. Onun durumu hakkında doğru bir şekilde ilerlemek istiyoruz.”

Kieran Trippier hakkında Eddie Howe: “Kieran’ın nasıl iyileştiğini görmek için bugün ayağında bir tarama yapılacak. Umarım tarama iyi gider ve onu geri almak için oldukça hızlı bir şekilde zorlayabiliriz. Onun hakkında bu yüzden iyi haberler bekliyoruz.”

Beş oyuncu değişikliği kararı hakkında Eddie Howe: “Büyük bir takımı yönetirken, daha fazla seçeneğe izin verilirse bu çok iyi bir şey. Sahip olduğum kadroyu gerçekten çok seviyorum, bu yüzden sahaya daha fazla oyuncu getirip taktiksel olarak bir şeyleri değiştirebilme yeteneğim var. Alınan karara inanıyorum, buna tamamen varım.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/