Howe: “Adil şartlarda yarışmak istiyoruz!”

Manchester United maçı için hazırlıklarını sürdüren Newcastle United patronu Eddie Howe, maç için düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Günün ilk basın toplantısını düzenleyen Newcastle United patronu Eddie Howe, sözlerine ise takımının Covid-19 karşısındaki durumundan bahsederek başladı. Bu yoğun fikstürde şu ana dek herhangi bir koronavirüs problemiyle karşılaşmadıklarını belirten Howe, “Şu an için temiziz ve her gün testlerimizi yaptırıyoruz. Ülke çapındaki yoğun Covid durumuna rağmen şu ana kadar gayet iyi bir iş çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Covid-19 açıklamalarının ardından takımının sakatlık güncellemesine geçen Howe, “Hala sahada olmayan birkaç oyuncumuz var. Federico Fernandez, Paul Dummett ve Jamal Lewis hafta sonu oynanacak maçı kaçıracaklar ama umarım Emil Krafth ve Javier Manquillo’yu hastalıktan kurtaracağız ve aramıza tekrar kazandıracağız” dedi.

Sakatlık güncellemelerinin ardından Federico Fernandez ve Jamal Lewis hakkında özel bir parantez açan Howe, oyuncularının durumlarına ayrı bir açıklık getirdi. Howe, “Çok uzun süreceğini sanmıyorum ama yoğun bir fikstür yaşarken aramızda olmayacağı kesin gibi gözüküyor. Hamstring gerilmeleri genellikle en az üç ila dört haftadır ve bence muhtemelen o noktada olacak, bundan fazlasını beklemiyoruz. Federico içinse bir zaman çizelgesi koymak zor ama aylar yerine haftalar var. Bekleyeceğiz ve nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Kesinlikle Noel döneminde ve Ocak ayının büyük bölümünde onsuz olacağız, ancak çok çalışıyor ve her gün gelişiyor” dedi.

Bireysel oyuncu açıklamalarının ardından Noel takvimine ve oyuncularından beklediklerine geçiş yapan Howe, “Oyunculardan yönergeleri takip etmelerini isteyeceğiz ama aynı zamanda Noel’in tadını çıkarmalarını da istiyoruz. Onlar da insan ve sevdikleriyle güzel vakit geçirmelerini ve Manchester United’a karşı oynayacakları harika bir maçı sabırsızlıkla beklemelerini umuyoruz. Noel günü bireysel olarak antrenman yapacaklar. Haftanın gidişatına göre antrenman yaptık ve hazırlandık, ancak maçın bir gün sonra olması nedeniyle Noel’i aileleriyle birlikte geçirmelerine izin vermenin doğru olduğunu ve bunun programımıza uygun olduğunu düşünüyoruz. Sadece bireysel bir şekilde çalışacaklar” diye belirtti.

Son olarak ertelenen maçlar hakkında konuşan Howe, “Her zaman oynamak istediğimi söyledim. Demek istediğim, ligin yararına olacak bir şekilde eşit bir oyun alanı istiyoruz. Adil bir süreçten geçerek herkesin eşit şartlarda sahada olmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/