Hollandalı oyuncu United yolcusu!

Manchester United, Ajax orta saha oyuncusu Donny van de Beek’i kadrosuna katmaya çok yakın. United, Hollandalı oyuncuyu uzun süredir takip ediyordu.

23 yaşındaki orta sahayı uzun süredir takip eden ve kapsamlı bir şekilde araştıran Manchester United, oyuncuyu kadrosuna katabilmek için Ajax ile görüşmelere başladı. Ajax’ın CEO’su olan eski Manchester United kalecisi Edwin van der Sar, orta saha oyuncunun sadece uygun bir ücret karşılığında ayrılmasına izin verileceğini doğruladı. Donny van de Beek, koronavirüs salgını öncesi Real Madrid ile anılıyordu.

Ajax altyapısının ürünü olan Hollandalı oyuncu, 2016 yılından beri a takım seviyesinde futbol oynuyor. 23 yaşındaki oyuncu, takımı adına 118 Eredivisie maçına çıkarken 28 gol, 24 asist üretti. A takım seviyesinde Avrupa kupalarında 31 maça çıkan yetenekli futbolcu, 6 gol ve 5 asist üreterek takımına katkı sağladı.

Orta saha merkez ve on numara pozisyonlarında oynayabilen Donny van de Beek’in güncel piyasa değeri 44 milyon euro olarak tahmin ediliyor. Manchester United’ın oyuncuyu kadrosuna katabilmek için yaklaşık 50 milyon poundluk bir teklif sunması bekleniyor.