Holgate, “Kanıtlamamız gereken noktalar var”

Everton’ın savunma oyuncularından Mason Holgate, geçtiğimiz sezon yeteri kadar iyi olmdıklarını kabul ederek gelecek sezon için savaşmaları gerektiğini vurguladı. Sky Sports’a konuşan savunma oyuncusu ileriye gitmek için kendilerini kanıtlamarı gerektiğini söyledi.

Mason Holgate, Everton oyuncularının geçen sezon yeterince iyi olmadıklarını kabul ettiklerini ve yaklaşan Premier Lig sezonu için başarmaları gereken birçok farklılık olduğunu söyledi. Holgate, “Bunun hakkında zaten konuştuk ve geçen sezonun yeterince iyi olmadığını kabul ettik. Bu yıl kesinlikle kanıtlamamız gereken şeyler var. Artık çok çalışmak ve bunu kanıtlamak bizim işimiz. Takımımızdaki yeteneklere bakarsanız, sezonu bitirdiğimiz yer gerçekten olması gereken yer değildi. Hepimiz buna inanıyoruz” dedi.

2020/21 sezonuna Tottenham maçıyla başlayacak olan Everton’da Holgate, geçen sezonun son iki maçını sakatlığı nedeniyle kaçırmıştı. Holgate, Ancelotti’nin kararıyla kadroya dönmeyi umuyor. Açıklamalarına devam eden İngiliz savunma oyuncusu, “Kendi açımdan bakarsam geçen sezondan memnun kalmam gerektiğini düşünüyorum. Premier Lig’de çoğu maçta sahada yer aldım ve Everton’da forma giyebildiğimi gösterdim. Benim için olumlu ama yapmak istediğim şey bundan fazlasıydı, bu yüzden gerçekten arkama yaslanıp çok fazla bakamadım. Sakatlık biraz beni o dönem üzdü. Oynamak istediğim sürelerde, daha fazlasını vermek için çabalıyordum fakat sakatlandım. Artık sahalara dönerek kendimi bir kez daha ispatlamak istiyorum” diye konuştu.