Hodgson, Zaha’nın sahalardan uzak kalacağını onayladı!

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, Wilfried Zaha’nın Newcastle United‘a karşı oynanan maçta hamstring sakatlığı yaşadığını ve Leeds United‘a karşı sahada yer alamayacağını doğruladı.

Leeds United maçı öncesi basın mensuplarının karşısına geçen ve takımı hakkında açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam; takımının yıldız ismi Wilfried Zaha’nın bu hafta sonu sahada yer alamayacağını duyurdu.

Oyuncusunun yaşadığı sakatlık hakkında açıklamalarda bulunan Hodgson, “Yaşadığı sakatlığın onu sahalardan ne kadar uzak tutacağını bilmiyoruz. Bu oyun için kesinlikle müsait olmayacak ve bundan çok daha uzun sürebilir. Şu anda tabii ki sakatlığın erken aşaması ve halen değerlendiriliyor. Bu oyuna hazır olacağını söylemek tamamen gerçekçi değil. Bu hamstring yaralanmalarını asla bilemezsiniz, ancak Wilf iyileşme açısından inanılmaz. Bu yüzden bunun üzerine kesin bir zaman çizelgesi koymak istemem. Ancak bu bir kas gerginliği ve tüm kas türlerinin iyileşmesi zaman alır. Çalışanlarımız onu sahaya geri getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Düzenlen basın toplantısında sözlerine Jaïro Riedewald’ın yeni sözleşme imzalamasını değerlendirerek devam eden Hodgson; “Kulübe bir stoper, top oynayan bir stoper olarak geldi; onu hemen bir orta saha oyuncusu olarak değiştirdik. Bir ceza sahasından diğerine geçen bir orta saha oyuncusu olarak değiştirmeye çalıştık. İnanılmaz derecede sabırlıydı ama en önemlisi inanılmaz derecede profesyoneldi. Eğitimde elinden gelenin en iyisini yapmadığı bir gün asla olmadı. Hak ettiğini hissettiğinden dolayı forma şansı yakalayamamaktan asla şikayet etmedi. Hiç bu kadar iyi olmamıştı. Bizimle kaldığı için çok şanslıyız. Gerçekten karşılığını aldı ve oyununda gördüğümüz her türlü iyileştirme tamamen ona bağlıydı. O tüm isteklerimize ve kendi planlarına sadık kaldı” diye konuştu.

Yıldız oyuncusunu sakatlık nedeniyle kaybeden Hodgson yönetimindeki Crystal Palace, Pazartesi akşamı Marcelo Bielsa yönetiminde Premier Lig’e geri dönen ve beklentilerin aksine güvenli bölgede sezonu takip eden Leeds United ile karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/