Hodgson yoğun fikstürden avantaj sağlamak istiyor!

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, Selhurst Park’ta karşılacakları West Ham United maçı için düzenlediği basın toplantısında yeni transfer Jean-Philippe Mateta’nın ve takımının durumunu değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta Bundesliga ekibi Mainz’dan transfer edilen Jean-Philippe Mateta’ya düzenlenen basın toplantısında ayrı bir parantez açan Hodgson, oyuncusunun oynamak için henüz hazır olmadığını ve bunun için çok kısa bir zaman geçirdiğini vurguladı. Hodgson, “Henüz erken olduğunu düşünüyoruz. Çözülmesi gereken birkaç önemli detay var ama umarım bunları hızlı bir şekilde çözeriz, çok yakında müsait olur. Ama ne olursa olsun yarın kadroda olması için çok erken. İyi görünüyor, onu burada görmekten çok memnunuz. Onu bir süre kovaladık ve neyse ki kulüp bir anlaşma yapabildi. Beklentilerimizin üstüne çıkabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni transfer Jean-Philippe Mateta’nın ardından oynayacakları West Ham maçını ve fikstür yoğunluğunu değerlendiren Hodgson, peş peşe oynanan maçlarda oyuncularını formda tutmak için çabaladığını da dile getirdi. Hodgson, “Sonraki dört oyun çok çok hızlı geliyor ve bundan dolayı son maçlarda farklı isimlere şans vermenin kazancını alabiliriz. Yoğun bir döneme giriyoruz ve herkesi formda tutmak için çeşitli fırsatlar yaratmak istiyoruz. Bu dört maçla kendimizi yine son oyundan çıkıp bir sonraki oyuna hazırlamanın döngüsünde bulacağız. Masanın yanlış ucundan uzaklaşıp kendimizi yukarı taşımak için doğru bir zamandayız. Ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde oynayacağımız maçlar, kabaca bizimle aynı pozisyondaki takımlara karşı oynanacak. Bu nedenle o dönemde bu oyunlarda başarısız olmak istemezsiniz çünkü daha sonra bir dizi maç olacağını biliyorsunuz. Puanları hayal etmenin daha zor olacağı zorlu zamandan önce bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Sözlerine devam eden Hodgson, “David Moyes orada çok iyi bir iş çıkardı, takımındaki herkese uyan bir oyun yolu buldular ve çok çok tehlikeliler. Güvenleri çok yüksek ve maalesef iyi takımlarla karşılaştığımızda güvenleri genellikle yüksek oluyor. Kolay olmayacağını biliyoruz ve onların nelere sahip olduğunu bilerek adım atıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk