Hodgson ve Dyche’dan taraftarların dönüşüne destek!

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, taraftarların stadyumlara dönüşünü memnuniyetle karşılamasına rağmen kulüplerin bilet ayırmakta zorlanabileceğini söyledi. Burnley menajeri Sean Dyche ise taraftarlara olan özlemini dile getirdi.

Boris Johnson geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada İngiltere’nin en üst seviyesinde yer alan takımlarının 2 Aralık tarihinden sonra 4.000’e kadar taraftarı stadyumlarda ağırlayabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada ülkenin 2. kademe bölgesindeki sahalarda 2.000 kişiye kadar izin verileceği, 3. kademe bölgelerinde ise taraftarsız oynanmaya devam edeceği belirtildi.

Roy Hodgson ise açıklamayla birlikte taraftarların geri dönüşünü memnuniyetle karşılamasının ardından kulüpleri, sınırlı sayıda bilet tahsis etmekte zorlanabileceği konusunda uyardı.

Burnley karşısında alınan mağlubiyetten sonra durumu değerlendiren ve düşüncelerini dile getiren Hodgson, “Kulüplerin biletleri nasıl tahsis edeceklerini bulmak çok zor olacak. Başlangıçta çok büyük rakamlar olmayacak, ancak gelmek isteyen insanlar için elbette muazzam rakamlar olacak. Hala çok olumlu bir adım ve bu yönde ilerlediğimiz için çok minnettarım. Umarım bu, taraftarları stadyumlara gerçek ve genellikle maçlara katılan sayılarla geri getirmenin ilk adımıdır. Nasıl yöneteceklerini merak ediyorum, umarım iki taraf için iyi olur” dedi.

“TARAFTARLAR KONUMUMUZUN BÜYÜK BİR PARÇASI”

Hodgson’dan sonra kameraların karşısına geçen Burnley baş antrenörü Sean Dyche da mutluluğunu ve taraftarlara olan özlemini belirtti. Dyche, “Yapabilirlerse harika olur, bunun bir başlangıç ​​noktası olduğunu biliyorsunuz. Aşılar ve ülkenin iyileşmesi fikriyle, tabii ki stadyumlara insanları geri döndürürsek harika olur. Sınırlı sayıda olsa bile, bu hissi ve takıma ve kulübe olan bağı geri getiriyor. Umarım bunun arkasından hızla gelişir. Burayı Turf Moor ve buralara gelmek için gerçekten zor bir yer haline getirdik ve hayranlar bunun büyük bir parçası oldu. Elbette taraftarlarımızı özledik ve eğer geri gelebilirlerse gerçekten inanılmaz olacak” dedi.

İngiltere hükümetinin olumlu açıklamasının ardından süreci değerlendiren Futbol Federasyonu da bir açıklama yayınladı. FA’nın yayınladığı demeçte, “Taraftarların elit spor etkinlikleri için stadyumlara güvenli bir şekilde geri dönmeye başladığını ve elit olmayan sporlardaki seyircilerin etkinliklere katılabileceklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Her kademe için Covid’e karşı güvenli rehberlikle adım atılacağını belirtmek isteriz. Ayrıntıları ve sonraki adımları açıklığa kavuşturmak ve zamanı geldiğinde daha fazla güncelleme sağlamak için Hükümet ile devam eden diyaloğumuzu sürdüreceğiz” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: www.skysports.com