Hodgson sözleşme uzattı!

Crystal Palace patronu Roy Hodgson, 2020/21 sezonunun sonuna kadar takımda kalmasını sağlayacak sözleşmeye imza attı.

72 yaşındaki teknik adam, Watford maçı öncesi basın toplantısında yeni sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hodgson, “Kulüpten ve sözleşmemi uzatmak için anlaşmaya vardığımdan dolayı çok mutluyum. İki buçuk yıl önce atandığımdan beri başardıklarımızla gurur duyuyorum ve öngörülebilir gelecek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Herkes çocukken desteklediğim kulüp hakkında ne hissettiğimi biliyor, taraftarlarla özel bir bağ hissediyorum. Kulüp sahiplerinin ve oyuncuların aynı hedefe ulaşmak için birlikte çalıştıklarını biliyorum” dedi.

Crystal Palace Başkanı Steve Parish, Hodgson’un takımda kalmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Parish, “Roy’un kulüple olan sözleşmesini uzatmayı kabul etmesinden ve istikrar sağlamamız için bizimle çalışmasından dolayı mutluyum. Birçok kez söylediğim gibi, Roy’un kulüp ve yerel toplulukla uzun bir bağlantısı olması çok özel. Kulüpteki herkesle mükemmel ilişkiler kurdu ve en önemlisi oyuncular ona güveniyor ve saygı duyuyorlar.” diye konuştu.

Croydon doğumlu 72 yaşındaki İngiliz teknik adam geçmişte birçok takım çalıştırdı. 2017 yılından itibaren Crystal Palace’da görev alan Hodgson, kariyerinde 7 kupa kazanma başarısı gösterdi.

Leave a Comment