Hodgson, “Schlupp bizim için bir hücum oyuncusu”

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, yarın oynanacak olan West Ham United maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Jeffrey Schlupp’u değerlendirdi.

Düzenlenen basın toplantısında Jeffrey Schlupp hakkında gelen soruya yanıt veren Roy Hodgson, oyuncusunun gösterdiği efordan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

“ONU HÜCUM OYUNCUSU OLARAK GÖRÜYORUZ”

Ganalı oyuncunun farklı farklı pozisyonlarda görev almasını nasıl değerlendirdiği hakkında sorulan soruya Hodgson, “Gördüğüm nadir çok yönlü oyuncu hakkında ne demeliyim bilmiyorum ama o tabii ki orada. Onu hiç bir zaman dışarıda veya dış savunma oyuncusu olarak görmedik. Her zaman farklı bölgelerde oynayabileceğini kanıtladı. Benden önce çoğu zaman bek olarak forma giydi fakat onu asla oraya bağlı tutmadım. Uzun vadede onu savunma oyuncusu olarak görmedik, onu hücum oyuncusu olarak görüyoruz. Bu da onun orta sahada oynayabileceği anlamına geliyor ki bunu yapabileceğinden çok daha fazlasını sundu. Şu anda sağ tarafta oynuyor ve yapabiliyor, Eberechi Eze’nin diğer tarafta da aynı şeyi yapmasını istediğimiz için böyle bir şema çizdik. Gerekirse yerlerini değiştirebilirim. Bunun oyunumuzda büyük bir fark yaratacağını düşünmüyorum” yanıtını verdi.

Sözlerine devam eden tecrübeli teknik adam, “Onun adına sakatlık sonrası çok mutluyum, gerçekten sahada olmayı hak ediyor. Yeteneklerinin hepsi hala sahada duruyor. Şu an sakatlık sorunu yok ve gayet iyi gözüküyor” diye belirtti.

“MOYES DAHA FAZLASI İÇİN KUMAR OYNAYABİLİR”

Jeffrey Schlupp değerlendirmesinin ardından yarın oynanacak olan West Ham United maçını da değerlendiren Hodgson, West Ham’ın güncel formuna dikkat çekti. Hodgson, “Son beş maçın dördünü kazandılar ki bu da Premier Lig’de kendiniz için yapabileceğiniz en harika şey. Bazı iyi oyuncularla sözleşme imzaladılar, bir süredir birlikte olan bir takımın iyi çekirdeği oluştu. Kesinlikle tablonun üst yarısı için ciddi bir aday olarak gözüküyorlar. Belli ki daha iyisi için David Moyes biraz kumar oynayacak. Ceza alanında, kendilerine gelen şansları yaratma ve alma konusunda çok iyiler ve set oyunlarında olağanüstü derecede iyiler. Köşe vuruşlarında ve geniş serbest vuruşlarda gerçek bir güç oldular. Havada çok güçlüler, topa hücum etmekte iyi olan oyuncuları var. Hepsinden önemlisi, tüm oyunculara uygun bir oyun sistemi bulduklarını ve oyunun her alanında son derece sağlam olduklarını düşünüyorum. Şu anda formda olan takımlardan biriyle karşı karşıya geleceğiz” dedi.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/