Hodgson sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları hakkında müjdeyi verdi!

Crystal Palace’ın baş antrenörü Roy Hodgson, hafta sonu oynanacak olan Burnley maçı öncesi takımı hakkındaki düşüncelerini ifade etti. Hodgson, savunma hattındaki sakatlık sorunu yaşayan oyuncularının takıma döndüğünü belirterek, taraftarlara müjdeyi verdi.

Oyuncu değişikliği hakkında yaptığı yorumlarla gündemden düşmeyen ve söyledikleri ile İngiltere’de büyük bir tepki toplayan Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, Burnley maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Takımı hakkındaki düşüncelerini dile getiren Hodgson, yaşadıkları sakatlık sorunlarının üstesinden geldiklerini vurguladı.

Birçok oyuncusundan sakatlık nedeniyle faydalanamayan Roy Hodgson, Joel Ward, Tyrick Mitchell ve James Tomkins’in tamamen oynayabilecek seviyeye geldiklerini duyurdu. Oyuncuları hakkında düşüncelerini ifade eden Hodgson, “Gerçekten oynayan oyuncuları görmeyi bekliyorum. Belçika’da forma giyen Christian Benteke ve Michy Batshuayi, Hollanda’da Patrick van Aanholt’un geri dönüşlerinde herhangi bir sakatlık bulunmuyor. Umarım onlar da bugün yanımıza gelecek ve gerekli antrenmanları yapmaya devam edeceğiz. Joel Ward, Tyrick Mitchell ve James Tomkins bizimle antrenmanlarda yer alıyorlar ve tamamen hazır durumdalar. Eze’nin yaşadığı problemin büyük bir sorun olacağını sanmıyorum ve küçük bir sakatlık. Herhangi bir şekilde bizden uzaklaşmasına gerek olmayacaktır. Luka söz konusu olduğunda, Sırbistan’da karantinaya girdiği için onu görme şansımız olmadı. Ancak bu hafta sonu yapacağı testin olumsuz çıkacağını umuyoruz ve umarım geri dönüp çalışmaya devam eder. Önümüzdeki hafta yine bizimle olacak ve çalışmaya devam edecek” dedi.

“ZAHA İÇİN ÖZEL ÖNLEM ALACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”

Hafta sonu oynanacak olan Burnley maçını da değerlendiren Hodgson, “Yılın tamamlanmasına sadece birkaç maç kaldı ve bizden bir maç daha az oynadılar. Buna çok fazla dikkat etmiyorum. Aslında, geçen sezonun sonunda daha düşük bir grafik çizdiklerini düşünüyorum fakat sonra harika bir hamle yaparak bizim üstümüzde bitirdiler. Takımın kalitesine ve yapabileceklerine çok daha fazla önem veriyorum. Geçmişte orada kazandığımız gerçeği, bir dahaki sefere kazanacağınız anlamına gelmez. Zaha çok iyi bir formda; o çok çok iyi oynuyor ve Burnley’nin bunun farkında olacağından ve onu durdurmak için çok çalışacağından eminim. Burada bulunduğum süre boyunca bizim için bir tür ön pozisyonda ön sırada oynuyor. Asla dışarda bir kanat oyuncusu olarak oynamadı. Her zaman tehlikeli olmuştur. Bence bu yılki en büyük fark ve dikkatini çekmesi gerçeği, beş gol atması ve iki asist yapması. Oysa geçmişte maçları kazanmamıza yardımcı oldu ama belki maç cetvelinde pek sık görünmüyordu. İstatistik anlamında öne çıkması onu rakiplerimize karşı daha tehlikeli yaptı, oysa o hep bunu yapıyordu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/