Hodgson rakibinin durumuna şaşırdığını söyledi!

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson, Sheffield United maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında rakibi hakkında düşüncelerini ifade etti. Sheffield United’ın geçtiğimiz sezona göre farklı bir durumda olmasına şaşırdığını belirten Hodgson, her şeye rağmen rakibinin gücünün farkında olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla övgüleri toplayan ve yılın en dikkat çeken takımlarından biri olarak gösterilen Sheffield United, 2020/21 sezonunda ise ligin dibinde zor günler yaşamaya devam ediyor. Oynanacak maç öncesi rakibinin durumunu tabloya bakmaksızın değerlendirdiğini belirten Crystal Palace patronu Roy Hodgson, Sheffield United’ın güncel durumuna ise şaşırdığını söyledi. Hodgson, “Kesinlikle geçtiğimiz sezon onlara karşı oynanan günler, yaşadıklarımız aklıma geliyor. O anları hatırlıyorum ve gerçekten zordu. Beni şaşırtan şey ise geçen yıl gördüğüm Sheffield United takımını bu yıl görememem. Bu, futbolun anormalliklerinden biri. Bir yıl oynadıkları futbolu oynayan bir grup oyuncu Sheffield United’ın sahip olduğu başarının tadını çıkarabilir ve bu yıl bunu sürdüremeyebilir. Böyle zamanlarda tablonun dibine kök salabilirsiniz. Endişelendiğim kadarıyla, yenilmesi çok zor bir takımla karşı karşıyayız. Genelde favori takım olarak maça çıkmamaya alışkınız fakat şu an öyle gözüküyoruz. Onlar da maçın her zerresinde kazanma şansına sahipler. Sheffield United’ın yaşadıkları şaşırtsa bile oyun mentaliteleri hala aynı” dedi.

“FUTBOLCULAR İYİ VE KÖTÜ GÜNLERİ AYIRT ETMEYİ BİLMELİ”

Maçı ve geçmiş karşılaşmaları değerlendirerek sözlerine devam eden Hodgson, “Yarın en iyi futbolu ve en iyi performansı hangi takımın üretebileceği sorusu olacak. Yarın puan tablosunda nerede olacaklarının önemi yok çünkü maç 0-0’dan başlıyor ve her iki taraf için bu geçerli. Hepimiz futbol maçlarının güveni artırdığını veya azalttığını biliyoruz. Ağır bir yenilgi alırsanız, sonucun ne kadar haklı olduğuna bakılmaksızın, güveninize hiçbir fayda sağlamaz. Bu, futbolun önemli bir parçası ve bir futbolcunun sahip olabileceği en önemli özelliklerden biri, iyi günler ve kötü günler olacağını anlamak; her ikisiyle de uğraşmak zorunda olmanızdır. Böyle anları yaşadık, şu an yaşamaya devam ediyoruz ve bunların üstesinden gelmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

İlk 16 haftası tamamlanan ligde 19 puanla 16. sırada yer alan Crystal Palace ile şu ana dek ligde galibiyet ile tanışamayan lig sonuncusu Sheffield United yarın Türkiye saati ile 18’de karşı karşıya gelecek.

Kaynak : https://www.cpfc.co.uk