Hodgson müjdeyi verdi, Zaha geri dönüyor!

Crystal Palace patronu Roy Hodgson, koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle sahalardan uzak kalan Wilfried Zaha’nın hafta sonu oynanacak olan West Bromwich maçıyla takıma geri döneceğini doğruladı.

Geçtiğimiz haftalarda testinin pozitif çıkmasından dolayı karantinaya giren ve formasından uzak kalan Zaha’nın son testinin negatif olarak doğrulandığını belirten Hodgson; yıldız oyuncunun kesin olarak sahada yer alacağını belirttti. Hodgson, “Bu hafta antrenmandaki varlığından memnun kaldık ve oynamaya hazırlanıyor” diye konuştu.

Crystal Palace forması giyen Luka Milivojeviç’in de virüs nedeniyle takımdan ayrı kaldığına da değinen tecrübeli teknik adam, “Maalesef o, Sırbistan’a gittiğinde virüse yakalandı. Uzun süredir uzak kalmasına rağmen bunun üstesinden geldi. Artık o da geri döndü ve takımdaki bir yer için kapıyı oldukça yüksek sesle çalıyor. Şu anda oynayabilen ve oynamak isteyen oyuncular için iyi bir pozisyon” dedi.

Takımının koronavirüs nedeniyle büyük hasarlar aldığını belirten Hodgson, bu konuda daha iyi olabilmek için birçok çalışma yaptıklarını da belirtti. Hodgson, kulübün sağlık personelleriyle özel olarak bu konuda çalışmalar sürdürdüklerini vurguladı. Hodgson, “Zafar Iqbal ve Danny Young son derece başarılı işler yaptılar. Onlar bizim sağlık ekibimiz. Testlerden önce salgında zorluklar olacağını fark ettiğimizde çok iyi iş çıkardılar. Bazı oyuncuların sadece kendi arabalarıyla gelip, sahaya çıkmasını ve hiçbir yere temas etmeden yine arabalarıyla geri dönmelerine kadar birçok şeyi planladık. Her zamanki kahvaltı ve öğle yemeği olanaklarımız yoktu. Doğruca antrenman ve eve dönüş ikilisindeydik. Oyuncuların kapalı bir alanda ya da birbirine yakın olduğu herhangi bir ortamda olmayacağından emin olmak için her şeyi yaptık. Neyse ki testlerimiz vardı ve şu an tüm testler negatif çıktı. Böylece normal çalışma şeklimize geri dönebiliriz ancak tüm doğru önlemleri almak ve Hükümet aracılığıyla Premier Lig’den aldığımız COVID yönergelerine kesinlikle uyduğumuzdan emin olmak için kesinlikle çok çaba sarf ettik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/