Hodgson: “Hayaller kurmamıza rağmen gerçekçiyiz!”

West Ham maçına hazırlanan Watford‘da patron Roy Hodgson, maç için kameraların karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Hodgson, takımı ve rakibi hakkında açıklamalarda bulundu.

Burnley maçında alınan beraberlik hakkında Roy Hodgson: “Zor bir deplasmanda bir puan almak ve doğru yönde bir adım atmak olumluydu. Oyuncularla sadece yedi veya sekiz gün çalıştılar. İleriye dönük bazı prensipleri anlamalarını sağladık ama işler çok çabuk değişmiyor. Oyuna bakarsak bizim için ortada hiçbir olumsuzluk yoktu, ancak yol boyunca çok küçük bir adım vardı. Daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Sahanın her iki tarafında da iyi performans göstermek için daha da iyi performanslara ihtiyacınız var. Ligde kalmamıza yardımcı olabilecek bazı ilkelere bağlı kalmak için oyuncularla çalışmaya devam ediyoruz, sonuç olarak ligdeki her takım gibi biz de şansa ihtiyaç duyuyoruz.”

Ismaila Sarr’ın takım kadrosuna dönüşü hakkında Roy Hodgson: “Dün gece milli takımı için oynadı ve ne zaman döneceğini bilmiyoruz. Yakın bir zamanda sportif direktörle konuştuğumda umarım iyi haberler alırız. Kesin bir tarih elimizde olmamasına rağmen onu en yakın zamanda aramızda görmeyi umuyoruz.”

Puan tablosuna bakıp bakmadığı hakkında Roy Hodgson: “Bunu görmezden gelemezsiniz, bunu yapmadığımı söylemek büyük bir aptallık olur. Ama bu bir odak noktası olmamalı. Dikkatinizi asıl işten uzaklaştırmamalı, oyuncuların iyi olduğundan emin olmalısınız. Takım olarak çocuklar hazır ve arkalarında hiçbir şey bırakmadıklarını, kendilerine bir sonuç almak için her şansı verdiklerini derinlemesine hissediyorlar. Tabii ki puan durumunun farkındayız, ama art arda 17 zaferin hayalini kurabiliyoruz. Hayallere rağmen bir o kadar da gerçekçiyiz. Her şeye rağmen 17 maçlık bir galibiyet serisi elde edemeyiz, bu arada işler aleyhimize gittiğinde esnekliğe ihtiyacımız var. Sonuç olarak sadece tabloya bakarak ilerlemiyoruz.”

Kaynak: https://www.watfordfc.com/