Hodgson: “Artık yeni bir seri başlıyor!”

Crystal Palace‘ın galibiyet hasretine son veren Roy Hodgson, gözünü Leeds deplasmanına dikti! Zorlu geçmesi beklenen Leeds deplasmanı için basın toplantısına katılan tecrübeli menajer, takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Wilfried Zaha ve Vicente Guaita’nın sakatlığıyla ilgili konuşan Roy Hodgson: “Bu bir kasık sakatlığı, buna hiç şüphe yok. Kendisine şu an bakıyoruz, tedavi görmeye devam ediyor ama doktorlar ve fizyoterapistler onun için bir süre belirlemeyecek fakat Vicente devre arasında baldır sakatlığından bahsetti ve Leeds ile karşılaşacağımız maç için bekleyip doktorlarımızın onun hakkında ne söyleyeceğini görmeliyiz. Wilf gibi bir oyuncuyu kaybetmek başa çıkılması zor bir durum. Bu sadece bizim için geçerli değil, ligde yer alan tüm takımlar için geçerli. Eğer onun gibi bir oyuncuyu kaybederseniz, elbette onu özlersiniz. Diğer yandan Jordan Ayew ve Jean-Philippe Mateta ile şanslıyız çünkü bir fırsat için ellerinden geleni yapıyorlar ve Leeds’e karşı neler yapabileceklerini biliyoruz.”

Chris Richards ve Nathan Ferguson hakkında Hodgson: “Richards bugün antrenmanın bir kısmına katıldı, Ferguson’un ise önümüzdeki hafta geri dönmesi bekleniyor.”

Leicester maçı ve takımının geleceği hakkında Roy Hodgson: “Leicester maçı hazırlıklarında oyuncuların antrenmandaki yoğunluğundan ve coşkusundan çok memnun kaldım. Maç esnasında yaptıklarımızsa bir bakıma pastanın üzerindeki krema oldu. Bu bizim için sadece bir maçtı ve üç puan ile sonuçlandı, ancak önümüzde kazanmamız gereken daha çok maç var. Oyunculara “Gidip tekrar aynı performansı gösterin” demek benim için kolay ama tabii ki o kadar kolay olmuyor. Maçtan önce ve sonra antrenmanlarda çok büyük bir fark gözlemlemedim, tabii ki bir rahatlama hissi var, ancak burada uluslararası ara sırasında oyuncularla geçirdiğimiz iki hafta boyunca tempomuz aynıydı. O günden beri tesislerde yüksek enerji ve kalite söz konusu. Bundan beslenmemiz gerektiğinin farkındayız, galibiyet alamadan geçen süreç artık son buldu ve şimdi yeni bir seriye başlıyoruz.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/