Herrera, “Solskjaer kalıcı olmalı”

Ander Herrera, Ole Gunnar Solskjaer’in Manchester United’da kalıcı olmasını istediğini söyledi. Herrera, Jose Mourinho’nun görevine son verilmesinin ardından takımın başına geçici menajer olarak atanan Solskjaer’in oyuncuları etkilediğini vurguladı.

Aralık ayında Jose Mourinho ile yollarını ayıran Manchester United zorlu görevi eski oyuncusu Ole Gunnar Solskjaer’e devretmişti. Malmö’den geçici menajer olarak takımın başına gelen Gunnar’ın sezon sonunda Malmö’ye dönmesi gerekiyor. Manchester United’ın başında 16 resmi maça çıkan Solskjaer, Jose Mourinho’nun bıraktığı kaosu aldığı 13 galibiyetle bir nebze olsun unutturmayı başarabildi.

United’ın İspanyol orta sahası Ander Herrera’ya göre Solskjaer kariyerine United’da sürdürmeli. FourFourTwo’ya takımı ve menajeri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Herrera; “Bu kulübün sportif direktörü olsaydım onunla kesinlikle uzun vadeli bir sözleşme imzalardım. İnsanlara saygı duyuyorum ve neler yapmaları gerektiğini söyleyemem ama ben olsaydım bunu yapardım. Ole futbolda herkes tarafından sahip olunması zor olan fazla kaliteye sahip. Oynayan ya da oynayamayan oyuncuları etkilemeyi başarabiliyor. Bunu nasıl yaptığını anlamıyorum ama Lingard, Martial, Pogba ve Rashford üzerindeki etkisi çok net gözüküyor” dedi.

Ole Gunnar Solskjaer öncesi takımın başında olan ve hala günümüz futbolunun en önemli menajerlerinden biri olarak anılan Jose Mourinho hakkında da konuşan Herrera; eski menajeri ile kötü durumda olmamaları gerektiğini söyledi. Ander, “Söyleyebileceğim tek şey ona teşekkür etmek. Beni bir oyuncu olarak fazlasıyla geliştirdi. Kulübün kazanması için elinden geleni yaptı. Onunla birlikte ödüller aldık, onun bana kattığı şeyler sayamayacak kadar fazla. Takımdan ayrılırken de onunla konuştum. Bana mesaj atmıştı, aramızda olan bir konu. Ona fazlasıyla saygı duyuyorum” diye belirtti.

Leave a Comment