Herrera için görüşmeler devam ediyor!

Ole Gunnar Solskjaer, orta saha oyuncusu Ander Herrera ile Manchester United arasındaki kontrat görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

İspanyol orta saha, beş yıllık kontratının son sezonunda bulunuyor. Henüz kontrat yenilemeyen Ander Herrera, 1 Ocak tarihinden beri Premier Lig dışındaki takımlarla görüşmelerde bulunma iznine sahip. Geçtiğimiz hafta sonu kontrat görüşmeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Herrera; Manchester United’ın yeni sözleşme teklifinin kendisi için yeterli olmadığını belirtmişti. Bu ayın başlarında ise Sky Sports Ander Herrera’nın Paris Sain-Germain ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Herrera’nın geleceği ile ilgili soru işaretlerine rağmen Solskjaer, 29 yaşındaki oyuncunun United’a olan bağlılığından şüphe duymadığını belirtti. Solskjaer, sezonun geri kalanında onu kadroda seçmekte tereddüt etmeyeceğini vurguladı.

Herrera ile ilgili gelen sorulara Solskjaer; “Liverpool karşılaşmasından bu yana gerçekten çok çalışıyor. Sakatlıktan geri döndü fakat tekrar sakatlık yaşadı. Gerçekten çok fazla iş içindeydi. Her şey üst üste geldi. Sözleşme görüşmelerinin yapıldığı bir zamanda sakatlanması iyi olmadı fakat görüşmeler devam ediyor. Bu yüzden ne derecede hangi noktalardalar bilemiyorum, fazla yorum yapamam” dedi.

Solskjaer’e gelen bir diğer soru ise oyuncunun nasıl bir yol seçeceği düşünceleri üzerineydi. Solskjaer, “Ona sormalısın. Son birkaç görüşmenin nasıl olduğunu bilmiyorum. Onun zindeliğine de odaklanmasına da izin verdik çünkü o bu oyunu seviyor. Takım arkadaşlarına şu an için yardım edememesinden dolayı biraz mutsuz. Her zaman her şeyini bu takım için verdi. Sözleşmesinin beş yılını veya beş haftasını geride bırakması önemli değil” diye konuştu.

Leave a Comment