Henderson takım arkadaşını yalnız bırakmadı!

Liverpool kaptanı Jordan Henderson, kulübün resmi sitesine Virgil van Dijk’ın yaşadığı sakatlığı ve geri dönüşü hakkındaki görüşlerini belirtti.

Hafta sonu oynanan Merseyside derbisinde Jordan Pickford ile yaşadığı talihsiz pozisyonun ardından sahalardan uzun bir süre uzak kalacak olan Virgil van Dijk’a bir destek de kaptan Jordan Henderson’dan geldi.

Van Dijk’ın yaşadığı sakatlığın kendileri için büyük bir kayıp olduğunun altını çizen İngiliz oyuncu, her şeye rağmen Hollandalı oyuncunun yokluğunda kupalar için savaşmaya devam edeceklerini vurguladı. Kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulunan Henderson, “Bu zor bir durum. Bizim için büyük bir darbe. Açıkçası şahsen onun için daha büyük ama ekip olarak bizim için de büyük bir darbe. Onun için gerçekten canım yandı ve üzüldüm. Bu yüzden ilk birkaç gün zor oldu, onunla dün konuştum ve bu zor zamanlarda beraber olmalıyız. Onun için elimden geldiğince yanında olacağım, eminim çocuklar da aynısını yapacak. Ailesi kesinlikle ona gideceği yolculukta yardım edecek. Eminim daha güçlü dönecektir. Bu arada onun yokluğunda daha güçlü olmamıza yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Temelde onun için kazanabildiğimiz kadar maç kazanmalıyız. Geri döndüğü zaman hala kupalar için savaşmaya devam etmeliyiz, onun bu yolculukta bize katılmasını beklemeliyiz” dedi.

Böyle zamanlarda birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Henderson, “Daha güçlü olmak ve halihazırda olduğumuzdan daha fazla birlikte olmak için böyle zamanları kullanmalısınız. Bunu bir şekilde olumlu olarak kullanmalıyız, şu anda kulağa saçma geldiğini biliyorum ama yapmanız gereken şey bu. Önümüzdeki aylarda ileriye yönelik adım atmaya devam etmeliyiz. Herkes ona bağlı kalmaya devam etsin. O güçlü bir karakter. Hem fiziksel hem zihinsel anlamda çok güçlü biri. Kesinlikle daha güçlü bir şekilde dönecek, umarım yaşadığı problem uzun sürmez” diye konuştu.