Henderson geleceğini United’a teslim edecek!

Henderson, Bramall Lane’deki kredisinin ardından Sheffield United’a veda etti ve Manchester United ile uzun vadeli yeni bir kontrat için gün sayıyor.

Manchester United, Sheffield United forması altında kendisini kanıtlayan Dean Henderson için yeni ve iyileştirmiş bir sözleşme sunmaya hazırlanıyor. İngiltere’de çıkan haberler doğrultusunda genç kalecinin haftalık kazancının 100 bin sterline denk geleceği düşünülüyor. Geçtiğimiz gün Sheffield United taraftalarına veda mesajı yayınlayan 23 yaşındaki kalecinin birkaç sezon içinde David De Gea’dan eldivenleri devralması bekleniyor.

Sheffield United yönetimine ve taraftalarına teşekkür mesajlarını ileten Henderson, “Bana karşı inanılmaz davranan menajere, takım arkadaşlarıma, arka odadaki personele ve tabii ki taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Son iki yıla kariyerimde önemli bir bölüm olarak bakacağım ve her şeyden çok, böyle bir arkadaş grubuyla öğrenme ve gelişme fırsatı bulduğum için minnettarım. Bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum! Her şey için bir kez daha teşekkür ederim! Bir kez Blade, her zaman bir Blade!” dedi.

Şu an De Gea’nın yedeği olarak kalıp kalmayacağı henüz belli olmayan Henderson için Solskjaer yedi farklı kulübün kapılarını çaldığını duyurmuştu. David De Gea’da ısracı davranan Norveçli teknik adamın Henderson için nasıl bir yol çizeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

“HENDERSON, DE GEA İLE SAVAŞMALI!”

Eski Manchester United oyuncusu Danny Higginbotham ise Henderson’ın bu sezon De Gea’ya karşı büyük bir savaşa gireceğini düşündüğünü söyledi. Higginbotham, “Sahip olduğu sorun şu anda United içinde üç birinci sınıf kalecinin olması. Gelip inanılmaz bir iş çıkaran (Sergio) Romero var. Elinde olduğunu bildiğimiz De Gea var. Manchester United için olağanüstü bir kaleci, ancak bu sezon pek de iyi olmayan anları oldu. Öyleyse, İngiltere için 1 numaralı formayı hak eden tartışmaya açık Henderson’ınız var, bu yüzden Manchester United’a geri dönerse David de Gea’ya meydan okuyabileceği söylendi. Bence forma için onunla savaşmalı ve bir kez daha kendini kanıtlamalı. United, Henderson ile yeni bir kontrat imzalayıp sonra bir yıl daha ödünç verebilir, bilmiyoruz. Bekleyip görmek zorunda kalacağız, De Gea belki gelecek sezonun sonunda kariyerini tekrar şekillendirebilir” diye konuştu.

Sheffield United, Dean Henderson’ın kiralık olarak takımda kalması yönünde çalışmalarını sürdürmüş ve başarısız olmuştu. Sheffield, geçtiğimiz günlerde Henderson’dan boşalan kaleyi Premier Lig’e veda eden Bournemouth kalecisi Aaron Ramsdale ile doldurdu.