Hazard gözünü Avrupa Ligi’ne dikti!

Eden Hazard, Real Madrid’e taşınmayı düşünmeden önce Chelsea’nin Avrupa Ligi’ni kazanmasına yardım etmek istediğini söyledi.

Adı geçtiğimiz sezon başından itibaren Real Madrid ile anılan yıldız oyuncu transferinden önce Chelsea’nin geleceğini düşündüğünü belirtti. Kameraların karşısına geçen Belçikalı yıldız oyuncu önemli açıklamalarda bulundu. Hazard, “Şu an Real Madrid transferi üzerinde çalışmıyorum. Birkaç ay daha Chelsea ile parlamak istiyorum. Avrupa Ligi’ni kazanmak için çabalıyorum. Milli aradayız ve şu an Belçika’yı düşünüyorum, milli ara sonrası tekrar Chelsea ile başarılar elde etmek istiyorum” dedi.

Chelsea’nin sezon sonuna kadar belirli başarıları elde etmesi gerektiğini belirten Hazard, “Avrupa Ligi’ni gerçekten kazanabiliriz. Avrupa Ligi’ni kazanmalıyız ya da sezonu ilk dört içinde bitirip gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde olmalıyız” dedi.

Eden Hazard’ın transfer haberleri yine hız kazanmışken Chelsea patronu Maurizio Sarri olası transfer görüşmeleri ve Hazard’ı kaybetme durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Sarri, “Hazard’ın ayrılması durumundan endişelenmiyorum, futbolun içinde böyle şeyler var. Benim tek isteğim Chelsea için oynamaktan keyif alan futbolcularla çalışmak” dedi.

Belçikalı yıldız Hazard’ın Chelsea ile sadece bir yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Real Madrid’in Zinedine Zidane ile tekrar anlaşması ve bu sezon yaşanılan başarısızlığı unutturmak istemesi transferi olası kılıyor. Uzun zamandır İspanya’ya transferi hakkında konuşmak istemeyen Hazard, en büyük hayalinin Real Madrid forması giymek olduğunu söylemişti. Sky Sports geçtiğimiz günlerde Chelsea’nin gelen bir teklifi reddettiğini yazmıştı.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment