Hazard büyük karar için sezon sonunu bekliyor

Chelsea oyuncusu Eden Hazard, geleceğini etkileyen büyük kararı sezon sonunda vermek istediğini belirtti.

Belçikalı 10 numara, Boxing Day’de Watford’a karşı oynanan maçta dalya demişti. Chelsea forması ile 100’üncü golünü kaydeden Hazard takımı için “efsane” olarak anılmak istediğini belirtti. Ancak, Hazard Chelsea ile henüz uzun vadeli bir anlaşma yapmadı. Belçikalı daha önce Chelsea’de yeni bir sözleşme imzalamakla Madrid’e taşınmak arasında kaldığını vurgulamıştı.

Hazard’ın şu anki anlaşması 2020’de sona eriyor ve yıldız oyuncu kararlarını alırken acele etmek istemediğini söyledi. Hazard, “Adil olmak gerekirse, sadece sahaya odaklanıyorum ve sezonun sonunda neler olacağını göreceğiz.” dedi.

Belçikalı oyuncu bu sezon şu ana kadar 10 gole imza attı ve Premier Lig’de 9 asiste ulaştı. Sarri’nin kendisini sahte dokuz olarak sahaya sürmesinden dolayı daha çok gol attığını belirten Hazard, “Daha fazla gol atıyorum, daha iyi oynadığımı hissetmiyorum, sadece daha fazla gol atıyorum. Nedenini bilmiyorum, belki de sadece hedefe daha yakınım. Asıl yerim kanat. Kanatta oynarken daha iyi hissediyorum, ama Watford’a karşı bir golcü olarak iyi iş çıkarttım. Patron beni nereye koyacağını seçti, ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.” diye belirtti.

Belçikalı yıldız 100 gol atmasını da değerlendirdi. Eden, “Eğer 100 gol atarsanız daha fazla gol atmak istiyorsunuz. Bu yüzden daha fazla gol atmaya çalışacağım. Yıllardır çok iyi goller atıyorum bu yüzden aralarından favorilerimi seçemiyorum.” dedi.