Havertz, “Ödenen ücret baskı yaratmıyor”

Kai Havertz, yüksek bonservis bedeli karşılığında Chelsea’ye katılmasının kendisini baskı altına almadığını ancak Premier Lig’e alışması için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

21 yaşındaki oyuncu bu ayın başında Bayer Leverkusen’den Chelsea’ye tam 75 milyon sterlin karşılığında tranfer olmuştu. Chelsea’nin bu yaz kadrosuna kattığı yedi oyuncudan en pahalısı konumunda bulunan genç yetenek, Premier Lig’e uyum sağlayabilmek için zamana ihtiyacını olduğunu belirtti. Havertz, “Tabii ki, bu büyük bir fiyat etiketi, ancak bugün futbolda bu fiyatları ödemenin normal olduğunu düşünüyorum. Kendime çok fazla baskı yapmayacağım çünkü fiyat etiketinin bu kadar yüksek olması için geçmişte kötü şeyler yapmadığımı düşünüyorum. Bu yüzden futboluma odaklanmaya çalışıyorum. Chelsea’de en iyi futbolumu oynamak için çalışıyorum ve baskı istemiyorum. Buraya yerleşebildiğimi düşünüyorum. Chelsea büyük bir kulüp ve başka bir ülkeye, başke bir kültüre, dile alışmaya çalışıyorum. Her şey eskisinden çok farklı ve tabii ki uyum sağlamak için birkaç gün, birkaç hafta gerekiyor. Leverkusen’den Premier Lig’e gelmek çok büyük bir adım, futbol oynamak için başka bir yol. Çocukken Premier Lig’i çok izledim, benim için her zaman dünyanın en iyi ligiydi, en iyi takımlarla oynuyoruz ve şimdi İngiltere’deki, dünyadaki en iyi takımlardan birinde oynamaktan çok mutluyum. Lige uyum sağlamak için biraz zamana ihtiyacım var. Almanya’dan çok farklı bir durum ama bunu dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

“LAMPARD’I ÇOCUKKEN ÇOK İZLEDİM”

Çocukken şu anki menajeri Frank Lampard’ı birçok kez izlediğini ve onu örnek aldığını da belirten Havertz; “Çocukken birçok maç izledim; aynı zamanda bir orta saha oyuncusu olarak oynadığım için gol atmak, asist yapmak ve ceza sahasına girmek benim için hep önemli oldu. Onu bir oyuncu olarak sevdim, onu bir çocuk olarak izledim. Zamanının İngiltere’deki en büyük oyuncularından biriydi ve Chelsea, her zaman bildiğim çok büyük oyunculara sahipti. Bence bunların hepsi; Premier Lig’de ve milli takımda bu kadar uzun süre oynayan bir yöneticiye sahip olmak bize çok yardımcı olacak. Bana destek verebilir ve daha iyi bir futbolcu, daha iyi bir orta saha oyuncusu olmak için bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum; bu yüzden menajerim olduğu için çok heyecanlıyım” dedi.