Hasenhüttl zorlu maç için oyuncularına güveniyor!

Chelsea ile karşılaşacak olan Southampton‘da patron Ralph Hasenhüttl, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Sakatlıklar hakkında Ralph Hasenhüttl: “Shane Long antrenman yapmıyordu, bugün Leeds United maçında aldığı ayak bileği darbesi nedeniyle takımdan ayrıydı. Ama durumu ciddi değildi; hemen bir tarama yaptık ve kendisini iki gün dinlendirdik. Bakalım durumu nasıl, herhangi bir tepki var mı, hafta sonu için müsait mi?”

Chelsea maçı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Onlara karşı kazanmak için Karim Benzema gibi bir oyuncuya ihtiyacımın olduğunu öğrendim! Bence Real Madrid şaşırtıcı derecede iyiydi; Chelsea’nin ilk yarısı Şampiyonlar Ligi için yeterince iyi değildi ama Thomas Tuchel bunu biliyor. Brentford’a kaybettikleri için etkilendiklerini hissediyorlar. Kendilerine güvenmiyorlardı ama bunu görmek güzel bir şey; büyük takımlar bazen böyle mücadeleler verir. Kötü olan şey, bunun çok sık olmamasıdır. Nasıl çalıştıklarını biliyorum. Her zaman en zorlu rakibi bekliyorsunuz. Bu zorlu bir mücadele olacak, onlar için mümkün olduğunca oyunu zorlu hale getireceğiz. Çok kaliteliler ama kendimize konsantre olmamız gerekiyor.”

James Ward-Prowse hakkında Ralph Hasenhüttl: “Her zaman bir oyuncunun elinden gelenin en iyisini yapabileceği bir atmosfer yaratmaya çalışıyoruz. Oyuncular milli takımda olduğunda ve dünyanın en iyi oyuncularıyla antrenman yaptıklarında bu kesinlikle yardımcı oluyor.”

Takımı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Leeds’e karşı bir şeyler almamız önemliydi ve sahada iyi bir reaksiyon gösterdik. Şimdi takımları kendi evimizde yenmeliyiz; iyi oynayabileceğimizi gösterdik. Bizim yapmak istediğimiz sadece bu.”

Armando Broja hakkında Ralph Hasenhüttl: “Geçen sefer oynamadı ve yokluğuna rağmen iyi iş çıkardık. Ona sahip olmak isterdim; bize yardım edebilirdi ama bu kural iyi bir kural. Oynayamayacağını biliyorum. Maç kadrosundaki şeklimizden henüz emin değiliz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/