Hasenhüttl, “Zihniyet değişiklikliği bize başarıyı getiriyor”

Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, Arsenal maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında takımının zihniyetindeki değişikliği ve bunun sonucunda yarattıkları başarılı etkiden bahsetti.

Takımının bu sezon üzerindeki etkiyi değiştirdiklerini ve bununla birlikte takımda zihniyet farklılığı yarattıklarını vurgulayan Hasenhüttl, bu sürecin ardından başarılı sonuçları almaya başladıklarını savundu. Takımındaki her oyuncunun kendisi için önemli olduğuna da değinen Hasenhüttl, “Bu bir yönetici olarak sahip olmanız gereken en önemli davranışlardan biridir, asla kimseye kapıyı kapatmazsınız. Sahip olduğunuz her oyuncuya ihtiyacınız var, her oyuncu önemlidir. Eğer uygunsa, size bir şeyler verebilir. Onlarla her zaman sıkı çalışıp zorladığımızda hepimizin daha iyi olacağını ve bu şekilde daha başarılı olduğumuzu söylüyorum. Hayal kırıklığına uğramak mantıklı değil. Şu anda böyle düşünen hiçbir oyuncumuz yok. Kadro ve kulübün başarısı en önemli şey. Bu takımdaki en önemli değişen etki. Herkes kendinden çok takımını düşünüyor” dedi.

Sözlerine Arsenal maçına hazırlanmak için zaman olmadığını belirterek devam eden Hasenhüttl, “Bu oyuna hazırlanmak için fazla zaman yok. Pek çok iyi genç adamımız var. Gerçekten baskı yapıyorlar ve kesinlikle görmek istediğim şey bu. Elimizde bazı iyi alternatiflerimiz olduğu bizim için iyi bir sinyal. Umarım gittikçe daha fazla şans buluruz. Genç oyunculara oynamak için dakikalar verin. Şu anda zor çünkü bu takım çok başarılı, bu yüzden devreye girmek zor. Çok çalışıp ortaya çıktığınızda her zaman bir şans vardır. Bu ilk XI’daki neredeyse her oyuncu, ben buradayken tribünlerde bir süre geçirdi. Bu, kadrodaki zihniyetin değiştiği yer çünkü hepimiz birbirimizi büyümeye ve daha iyi olmaya zorluyoruz. İstatistiklerle oynamıyoruz, kaliteli bir Arsenal takımı ile oynuyoruz. Her zaman oyunumuzun her bölümüne konsantre olmalıyız, topa karşı mükemmel bir şekle ihtiyacımız var. Doğru mesajları bulmalıyız. Onların içinde bulundukları süreç bu maçı etkilemiyor” diye konuştu.

Kaynak: https://www.southamptonfc.com