Hasenhüttl: “Yeni bir şeyler inşa etmeye çalışıyoruz!”

Southampton menajeri Ralph Hasenhüttl, Brighton maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında takımı hakkındaki düşüncelerini ifade etti.

Sakatlık tablosu hakkında Ralph Hasenhüttl: “Fraser Forster dün yaptığımız seansta biraz sakatlandı. Jack [Stephens] geri döndü ve Jan Bednarek hafta sonunu baldır sakatlığı nedeniyle kaçıracak. Stuart Armstrong ise kesinlikle yanımızda olamayacak.”

Southampton’da geçirdiği üç yıl hakkında Ralph Hasenhüttl: “Yaşamak için harika bir yer. İnsanları seviyorum, burada hayatın her alanında gösterilen saygıyı seviyorum. Özlediğim pek bir şey yok, belki Avusturya’daki dağlar ama onlar bir yere kaçmıyorlar, burada durduğumda beni bekliyorlar. Zor olduğunu düşünmesem dürüst olmazdım, zor olacağını biliyordum. Ana hedef ligde kalmak ve kulüp olarak sahip olduğumuz imkanlarla her maç hayatta kalma mücadelesi veriyoruz ama dediğim gibi bence iyi bir ilerleme kaydettik. Oyuncuları çok paraya satsak bile takımı yeniden inşa etmeye çalışıyoruz, gitmemiz gereken yol bu. İşimden her gün zevk alıyorum, bu kulüpte personelimle çalışmak harika hissettiriyor.”

Premier Lig’in zorluğu hakkında Ralph Hasenhüttl: “Lig her yıl daha da güçleniyor, daha da zorlaşıyor. Ligde çok para var ve en iyi oyuncular sürekli buraya geliyor. Gelen herkes ilk altı takımda oynayamıyor ve bu yüzden alt takımlara gidiyorlar, her yer zorlaşıyor. Herkes oyunlarını geliştiriyor ve bu ligde çok iyi menajerler var. Dünyanın en zorlu ligi. Burada takım yönetmek gerçekten çok zevkli çünkü çok şey öğreniyorsun, burada bulunduğum üç yıldan sonra kesinlikle çok daha iyi bir menajerim.”

Brighton hakkında Ralph Hasenhüttl: “Çok organize bir takımla oynuyoruz ve net bir oyun planımız olmalı. Bazı anlarda onları yeni şeylerle şaşırtmamız gerekiyor, bunu yaptığımızda belki başarılı bir oyun oynama şansımız olur. Evimizde oynuyoruz, geçmişte bu sezon burada çok daha iyi olduğumuzu ve oyunumuza güvenmemiz gerektiğini gösterdik.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/