Hasenhüttl, “Wolverhampton’a karşı oldukça dikkatli olmalıyız”

Sezona harika bir başlangıç yapan ve performanslarıyla futbol camiasını şoka sokan Southampton‘da baş antrenör Ralph Hasenhüttl, Wolverhampton maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Wolves maçı öncesi oyuncularının formundan, beş oyuncu değişikliğine kadar birçok konuya dikkat çeken Hasenhüttl, Romeu’nun yeni sözleşmesi hakkındaki düşüncelerini de belirtti.

Oyuncularını uzun uzun değerlendiren ve ardından gelen soruları cevaplayan Hasenhüttl, “İkisi de iyi görünüyor (Ryan Bertrand ve James Ward-Prowse), ikisi de takımla birlikte antrenman yapabilirler ve umarım bu maç için hazır olmaları gerekir. O mu? (Danny Ings) Bilmiyorum. Etrafta oldukça iyi dolaşıyor ama oynamak için hala zamanı var. Hiçbir komplikasyon olmadan iyi görünüyor. Evet küçük bir ameliyattı ve iyi görünüyor. Şu anda herkes antrenman yapıyor. Jan Bednarek çarşamba günü oynamasına rağmen iyi görünüyor. Moussa’yı (Djenepo) şu ana kadar görmedim, Jan Vestergaard bugün bizimle ilk seansındaydı, bu yüzden tüm oyuncuları geri almaya başladı. Pazartesi günü elimizden geldiğince oynamak bir avantaj, birkaç parça üzerinde çalışmamız gerekiyor” dedi.

“ROMEU VERİLEN ŞANSLARI İYİ DEĞERLENDİRDİ”

Oriol Romeu’nun yeni kontratı hakkında gelen soruya ise olumlu cevaplar veren Avusturyalı teknik adam, “Bizim için her zaman önemliydi. Profesyonel oyuncular için, oynamadığı zamanlarda bile takıma nasıl davrandığı konusunda kesinlikle bir rol model. Harika bir karakteri var, harika bir adam ve onunla iki yıl daha çalışabileceğimz için mutluyum. Onun oyununa mükemmel bir şekilde uyduğundan dolayı burada yaptığımız şeyden hoşlandığını düşünüyorum. Son haftalarda topla büyük gelişme kaydetti ve bunu umuyorduk. Hojbjerg sakatlandığında şansını denedi ve Prowsey ile iyi oynadı. Bu şansı yakaladı ve bu şansın gelmesi için hazırlandı. O verilen şansları çok iyi kullandı” diye belirtti.

“DEĞİŞİKLİĞİN ARTMASI DAHA BÜYÜK BİR SORUN YARATIYOR”

Son haftalarda gündem yaratan oyuncu değişikliği polemiği hakkındaki soruyu da yanıtsız bırakmayan Hasenhüttl, “Bu beş yedek oyuncunun her zaman büyük bir hayranı değildim ama Bundesliga’dayken bunu birçok kez gördüm, bu yüzden buraya beş değişiklik gelmesine biraz mutlu oldum. Çılgın olan şey, yapabilsek bile onu çok sık kullanmamam. Bunun sakatlıkları önlediğini sanmıyorum çünkü beş değişiklik ile oyun yavaşlamıyor oysa tekrar hızlanıyor, böylece sahadaki oyuncular için daha fazla soruna neden oluyor ve böylece herkes sonlara doğru daha ağır yoruluyor. Bu özel sezonda, bu yoğun zamanda çok sayıda maç olan fikstürde beş değişiklik benim için iyi bir şey fakat dediğim gibi her zaman değil, büyük bir kurtarıcı değil” ifadelerini kullandı.

Hafta sonu oynanacak olan Wolverhampton maçı hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Hasenhüttl, “Geçmişte onlara karşı ne yapabileceğimizi gösterdiğimiz birkaç iyi yarımız vardı. İyi bir oyun yönetimine sahip olduklarını düşünüyorum, bu yüzden topla veya topsuz alanda disiplinli olmamız gerekiyor. İyi bir baskı anlayışları var. Modern futbolda, oyununuzun her bölümünü gerçekleştirmezseniz kazanmak her zaman zordur. Özellikle bizim için ve bunu hissedebiliyorum. Umarım Pazartesi günü fikstürü, farklı bir tarzda oynadıkları uluslararası aradan sonra bizim için daha kolay olur” dedi.

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/