Hasenhüttl: “West Ham’ı savunmak oldukça zor!”

Southampton menajeri Ralph Hasenhüttl, hafta sonu oynanacak West Ham United maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında uluslararası arayı ve rakibini değerlendirdi.

Milli takım kadrolarına seçilen oyuncuları hakkında durum güncellemesi yaparak sözlerine başlayan Hasenhüttl, uluslararası göreve katılan oyuncularının neredeyse hepsini hafta sonu oynanacak maç için yetiştireceklerini söyledi. Hasenhüttl, “Çok seyahat eden birkaç oyuncumuz var. Bugün Shane Long dışında herkesi takım kadrosuna geri alacağız. Olumlu bir durum nedeniyle otelde kendini tecrit ediyor. Covid testi yaptırdı. Geri kalan oyuncular ise bugün gelecek ve onların durumuna yakından bakacağım” dedi.

Premier Lig yönetiminin aldığı karara rağmen yaşanan süreç hakkında konuşmasını sürdüren Hasenhüttl, “Dünyanın her yerine oyuncu göndermek büyük bir sorun. Hafta sonu için hazırlanırken bizim de büyük bir sorunumuz var. Milli maçlara giden oyuncular bugün dönüyor ve maça kadar sadece bir buçuk günümüz var. Karantinaya girmeniz gerektiğinde oyuncuların bir yere gitmesini kesinlikle engellemelisiniz çünkü aksi takdirde Brezilyalı ve Arjantinli oyuncular gibi onları uzun süre kaybedebilirsiniz. Bir kulüp için bunun ne anlama geldiğini hayal edin. Oyuncular kesinlikle uluslararası arenada oynamak istiyor, elbette kulüpleri için de oynamak istiyorlar ama yaşanılan durum şu an bu” ifadelerini kullandı.

Uluslararası ara değerlendirmesini tamamladıktan sonra hafta sonu karşılaşacakları West Ham maçına odaklanan Ralph, rakibinin David Moyes yönetiminde gösterdiği futbol anlayışını değerlendirdi. West Ham hakkında övgü dolu sözler söyleyen Hasenhüttl, “Son maçta onlara karşı kaybettik ve sahip oldukları gücü biliyoruz. Kadrolarına bakınca çok iyi bireysel yeteneklere sahip olduklarını görüyoruz ama aynı zamanda çok net ve çok verimli takım oyunu oynuyorlar. Bu kadar başarılı olmalarının nedeni bu. Rakiplerine çok fazla top kazanma şansı vermiyorlar. Öte yandan en büyük tehditleri hızlı kontra atakları ve forvetleri için gönderdikleri uzun hızlı topları. Antonio gibi maçı kontrol edebilen çok dinamik ve güçlü bir oyuncuları var. Onları ceza sahasının etrafında savunmak çok zor bu yüzden onları ceza sahasından uzak tutmalıyız. Genel olarak iyi bir takımın yapmak istediği her şeye sahipler” diye konuştu.

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/