Hasenhuttl, “Uluslararası ara çalışmamıza şans tanıdı”

Southampton teknik direktörü Ralph Hasenhuttl, uluslararası aranın arka arkaya üç Premier League maçı kaybeden takımının tekrar odaklanması için iyi geldiğini söyledi.

Hafta sonu Wolves ile karşı karşıya gelecek olan Southampton’da Alman menajer son haftalarda alınan mağlubiyetlerin ardından uluslararası aranın takımı için büyük bir şans olduğunu vurguladı. Hasenhuttl, “Ara bizim için iyi geçti. Oyuncularımın burada olması beni sevindirdi. Son maçlarda gördüğümüz zayıflıkları çalışmamız için bir şans yarattı. Büyük maçlar yaşadığınız kalite eksikliğini size gösterir. En büyük sorun, topu kaybettikten sonra, savunmaya geçiş yeterince hızlı ve kararlı değildi, normalden fazla gol yememizin neden bu” dedi.

Oynanacak maç hakkında da konuşan Alman teknik adam, “Onlar çok kararlı ve iyi düzenlenmiş bir takım. Kontralarda tehlike veriyorlar. Geçtiğimiz sezon onlara karşı çok iyi bir maç çıkarmıştık. Topla oynamamız düşük olmasına rağmen iyiydik. Bence iyi bir maç olacak, iki takım da hücuma çıkmak istiyor. Top bizdeyken dikkatli olmalıyız onlara verirsek bizim için iyi olmayabilir” diye konuştu.

Leave a Comment