Hasenhüttl takımından gol bekliyor!

Hafta sonu oynanacak zorlu Chelsea maçı için hazırlıklarını sürdüren Southampton menajeri Ralph Hasenhüttl, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta Wolves karşısında alınan mağlubiyet ile sözlerine başlayan Avusturyalı teknik adam, Wolves özelinde yeterince şans yaratamadıklarını söyledi. Hasenhüttl, “60 dakika boyunca iyi bir maçtı ve muhtemelen daha büyük şanslarımız vardı, ama sonra her şey değişti ve durduk. Kalemizde gördüğümüz golün ardından yeterince yaratamadık. Bu bizim için hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtu ve geri dönmemiz gereken bir aksilik oldu. Gol istatistiklerimiz şu an bizim için en yüksek seviyede değil, bu yüzden bunun üzerinde çalışmalıyız. Gol yollarında etkili ve dikkatli olmalıyız, yakaladığımız şansları doğru kullanmak zorundayız” dedi.

Geçtiğimiz haftanın karnesini çıkardıktan sonra bu hafta oynanacak zorlu Chelsea maçına odaklanan Hasenhüttl, sonuç alamamalarına rağmen yaptıkları ve istedikleri sisteme inanmayı sürdüreceklerini belirtti. Hasenhüttl, “Chelsea… Güçlü bir tarafa karşı farklı bir maç olacak. Son haftalarda kötü sonuçlar aldılar ve bu maç onlar için çok önemli olacak. Bunu biliyoruz ve buna göre planlar yapıyoruz. İlk altıdan birine karşı bir maça çıkmak bizim için elbette özel ve farklı. Onlar Şampiyonlar Ligi şampiyonu, onlara fazlasıyla saygı duyuyoruz. Saygımızı kaybetmeden yaptığımız işe inancımızı koruyarak sahada olacağız. Ne istediğimizi ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, uyguladığımız şeye inanıyoruz ve bunu sonuçlarla süslemek istiyoruz. Her şey ortada, kolay olmayacak” diye konuştu.

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/