Hasenhüttl, “Premier Lig her zaman zor!”

Southampton menajeri Ralph Hasenhüttl, yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala kulübün resmi kanallarına gelecek sezon hakkındaki düşüncelerini belirtti.

Premier Lig’in her zaman zor olduğunun altını çizen Avusturyalı teknik adam, gelecek sezonun iyi geçmesi için iyi sonuçlar almaları gerektiğini söyledi. Ralph Hasenhüttl, “Her Premier Lig sezonu zordur ama geçen sezonun sonunda oynadığımız kadar iyi oynayabileceğimizi umuyoruz. Umarım sezonun sonu gibi oynarken, sezonun başında geçen sezona göre daha iyi sonuçlar alırız. Her zaman daha iyisini yapabileceğimiz şeyler var ve son haftalarda birkaç konuya odaklandık. Oyuncular bizim nasıl oynamak istediğimizi anlıyor ve sınırlarımızın olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden beraber olduğumuz her dakika kendimizi geliştirmek istiyoruz. Milli takımda olan oyuncularımız için geçen zaman harikaydı, sezona hazırlık açısından pek iyi değildi ama onlar için iyi bir zaman oldu. İyi haber şu ki, formlarına geri döndüler ve bizimle yeniden antrenmanlara başladılar” diye konuştu.

19/20 Premier Lig sezonunu 11. sırada tamamlayan Southampton, son iki sezondur sıkıntılı süreçlerden geçmesine rağmen Ralph Hasenhüttl’ün önderliğinde ligde kalmaya devam ediyor.