Hasenhüttl: “Kendimize olan güvenimiz artıyor!”

Sahasında Manchester United‘ı ağırlayacak olan Southampton‘da patron Ralph Hasenhüttl, katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Romain Perraud’un durumunu değerlendiren Ralph Hasenhüttl: “Şu an onun durumunu görmek güzel çünkü bazı kasık problemleri vardı ama bugün iyi görünüyordu. Kupa maçında oynamaya hazır değildi, bu yüzden onun için salı günü özel bir antrenman ayarladık ve ona katıldı. Şimdiyse onun durumuna tekrar bakacağız ve hafta sonu için uygun olup olmayacağını değerlendireceğiz.”

Takımın genel durumu hakkında Ralph Hasenhüttl: “Ekip her geçen gün birbirine daha çok yaklaşıyor ve geçtiğimiz günlerde olumlu sonuçlar aldık. Zamanla kendimize olan güvenimiz artıyor, önümüzdeki yoğun 10 günü sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Che Adams hakkında çıkan transfer söylentilerine bir kez daha cevap veren Ralph Hasenhüttl: “Açık bir şekilde onun bizim oyuncumuz olduğunu ve bu yaz satılmayacağını söyleyebilirim. Durumunu yakından değerlendiriyoruz ve onun daha fazla gol atmasını sağlamak istiyoruz, şu an onun hakkında odak noktam bu. Gol attığından beri son haftalardaki ruh hali tamamen değişti çünkü biz şekil değiştirdiğimiz için bu ona kesinlikle yardımcı oluyor. Bence bu rolde kendini daha rahat hissetmesinin nedeni bu.”

Transfer döneminden beklentileri hakkında Hasenhüttl: “Hafta sonu bizim için büyük bir maç var, Manchester United ile oynuyoruz ve bu maça odaklanmayı tercih ediyorum. Evet, transfer dönemi hala açık ama dediğim gibi bizim için büyük bir maça odaklanmayı daha doğru buluyorum. Şu an için hiçbir oyuncu hakkında konuşmayı ya da onların nerelere gideceğini tartışmak istemiyorum. Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim; kimin gideceğini ya da kimin geleceğini bilmiyorum ama her iki tarafta da bir şeyler olmasını bekliyorum.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/