Hasenhüttl: “Kazanmak için yeteri kadar gol atamıyoruz!”

Hafta sonu oynanacak Leeds United karşılaşması öncesi basının karşısına çıkan Southampton menajeri Ralph Hasenhüttl, birçok konuda düşüncelerini paylaştı.

Newcastle devralımı hakkında Hasenhüttl: “Genel olarak yatırım iyi bir şeydir ama hangi taraftan geldiği hakkında konuşmak bana düşmez. Herhangi bir kulüp için böyle bir yatırım elbette büyük bir şans, çünkü kadroyu yenilemek için çok paraya ihtiyaç duyuyorsunuz. Newcastle United geçmişinde çok fazla yatırıma sahip olmayan bir kulüp ve bu yüzden birçok kez eleştiri yapılıyordu. Artık daha fazla seçenekleri var ve onlar için fazlasıyla olumlu bir durum. Şu anda transfer dönemi açık değil, yatırımlarını ara transfer dönemine yapabilirler. Gelecek için kendilerine birçok fırsat yaratabilirler, sezona etkileri olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca konuya sadece onların çerçevesinden bakmıyorum. Bu yatırım sadece Newcastle United özelinde değil, lig için de artı bir şey. Ligi daha zorlayıcı ve kaliteyi artırıcı bir hamle olarak görüyorum.”

Henüz galibiyet alamamaları hakkında Hasenhüttl: “Oynadığımız maçlarda aslında bakarsanız birçok şansımız oldu. Hatta Manchester City’e karşı oynarken bile böyle fırsatlar yakaladık, bundan dolayı işlerin yolunda olduğunu söyleyebiliriz. Chelsea maçında da işler yolundaydı, şu an için ligin en iyi takımı olarak gözüküyorlar ve kırmızı karta kadar onlara karşı çok iyi bir iş çıkardık. Ancak her şeye rağmen yeteri kadar gol atamadığımız için galibiyet alamıyoruz, kazanmak için iyi bir seviyede olmadığımızı inkar edemeyiz. Bizim sorunumuz bu, kazanmak için yeteri kadar gol atamıyoruz. Ayrıca geçtiğimiz yaz en iyi golcümüz Danny Ings’i kaybettiğimiz için yaşadığımız şey şok etkisi yaratmıyor. Her ne kadar en iyi golcümüzü kaybetmiş olsak da yeni gelen çocuklara güveniyoruz. Onlara Premier Lig’e uyum sağlamaları için zaman vereceğiz ve eminim yakında gol atacaklardır. Onları daha iyi hale getirmek için her gün onlarla çalışıyorum, bu konunun üzerine gidiyoruz.”

Sakatlıklar hakkında Hasenhüttl: “Jack Stephens hala dışarıda ve Che Adams uluslararası aradan kas sakatlığıyla döndü. Çok ciddi değil ama bu hafta sonu Adams aramızda olamayacak. Takımın geneli hakkında konuşamayacağım, şu ana dek herkesi görmedim ama gelen raporlara göre geri kalan oyuncular hakkında her şey olumlu gözüküyor.”

Leeds maçı hakkında Hasenhüttl: “İki tarafın birbirine yaptığı baskıdan dolayı birçok hata bekliyorum. Beş yıldızlı bir akşam yemeği görmeyeceksiniz, maçın tamamen ikinci topları kullanma şekline göre şekilleneceğini düşünüyorum. Bu onların istediği bir şey ve buna karşı bir şeyler bulmalıyız. Kesinlikle büyük bir mücadele olacak. Onlar her zaman topun arkasında çok sayıda oyuncu bulunduran ve hiçbir zaman gerçek anlamda açılmayan bir takım. İlk golü atan takım kesinlikle iyi durumda olacak çünkü bu her iki takımın da istediği kontra ataklar için fırsat sağlayacak. Taraftarlarımız karşımızda kimin olduğunu biliyor, bu yüzden rakibe baskı yapmak için bize destek vermeleri gerekiyor. Buraya puan garantisiyle bakmalarını istemiyoruz. Özet olarak oyunculardan, taraftarlardan, herkesten kararlı olmalarını istiyoruz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/