Hasenhuttl, “Hedef 40!”

Ralph Hasenhuttl, Southampton’ın Tenerife eğitim kampında ‘yoğun zaman’ geçirdiğini söyledi. Southampton menajeri Ralph Hasenhuttl, Tenerife’de gerçekleştirilen eğitim kampı sırasında oyuncularıyla birlikte ligde kalmak adına 40 puanlık bir hedef koyduklarını belirtti.

Azizler, Cardiff City karşısında aldıkları mağlubiyet sonrası Kanarya Adaları’na yöneldi ve gelecek için önemli adımlar attı.

Pazar günü Arsenal ile karşılaşacak olan Southampton, 26 hafta sonunda 24 puanla 18. sırada yer alıyor. Geçtiğimiz sezon düşme tehlikesi yaşayan takım bu sezon da aynı tehlikeden kurtulmuşa benzemiyor.

Arsenal ile oynanacak olan maç öncesi kameraların karşısına geçen Hasenhuttl, takımın ligde kalması için neler yapmaları gerektiğinden ve 13 günlük aranın nasıl geçtiğinden bahsetti. Hasenhuttl, “Yoğun bir zaman içindeyiz, hala çizginin altındayız. Sonuna kadar gitmek için zor bir yolumuz var, bu yüzden her oyuncu ile konuşma şansımızın olduğu bir andı. Oyunculara neyin iyi olduğunu, neyin iyi olmadığını göstermek önemliydi. Şimdiye kadar çok puan aldık, ancak sezonun sonuna kadar ihtiyacımız olan puana ulaşmış değiliz çünkü ligde kalabilmek için bu yıl 40 puana ihtiyacımız olabilir. Hepimiz biliyoruz ki, 24 yeterli değil” dedi.

Sözlerine devam Hasenhuttl, “Dolayısıyla, oyunumuzda geliştirdiğimiz detaylardan ve gelecekte daha iyi olabilecek şeyler hakkında konuşmamız önemliydi, çünkü önümüzdeki birkaç hafta boyunca bölgemizdeki üst düzey takımlarla karşılaşacağız. Büyük takımlara karşı puan alabileceğimizi, aynı zamanda küçük takımlara karşı puan kaybedebileceğimizi gösterdik. Her maç için özel planlar yapmalıyız bu hafta bunu gerçekleştirdik” diye konuştu.

Southampton, Hasenhuttl’ın görevden alınan Mark Hughes’un yerini almasından bu yana önemli ölçüde gelişme kaydetti. Avusturyalı menajer 26 hafta sonunda toplanan 24 puanın 15’ine imzasını attı. Cardiff karşısında alınan yenilgi ise zorlukların bir hatırlatıcısı oldu. Hassenhuttl, alınan mağlubiyetin ekibi için ek motivasyon sağlayabileceğini düşünüyor. Hassenhuttl, “Hayal kırıklığı yaratan bir oyundan sonra geriye bakmak istemiyoruz. Son maçı kazansaydık daha kolay olurdu ama olmadı” dedi.

Leave a Comment