Hasenhüttl: “Hayallere dalıp gerçeklerden uzaklaşmıyoruz!”

Liverpool maçı hazırlıklarını sürdüren Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, maç için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Hasenhüttl, birçok konu hakkında değerlendirmelere bulundu.

Jack Stephens hakkında Hasenhüttl: “Sakatlığının ardından antrenmanlara geri döndü ve geri dönmesi bizim için harika bir haber. Onu aceleye getirmeye gerek yok, durumunu takip etmeye devam ediyoruz.”

Liverpool’a karşı geçmiş karnesi hakkında Hasenhüttl: “Anfield’ın bizim için en uygun yer olmadığını biliyoruz, aklıma orada aldığımız 4-0’lık mağlubiyet geliyor. Kendi evimizde onlara karşı bir kez kazandık ve şu anda onlar hakkında konuşabiliriz. Gayet iyi durumdalar, her şeyleri çok iyi ve kolay olmayacağını hepimiz biliyoruz. Geçmişte olanları görmezden gelmiyoruz.”

Liverpool’a karşı şansları hakkında Hasenhüttl: “Liverpool’a bakınca yaza göre ne değişti bilmiyorum ama görünüşe göre oyun tarzlarını ve kimliklerini yeniden bulmuşlar gibi gözüküyor. İmkansız olmadığını biliyorum, ama kesinlikle çok zor. Brighton’ın orada neler yaptığını gördük, 2 gol geriden gelerek beraberliği aldılar, elbette şanslar var. Ama şu büyük bir gerçek 100 maç yapsalar 99’unu Liverpool kazanacaktır, ihtimalleri yok saymıyoruz ama gerçekleri de görmezden gelmiyoruz. Bütün sezon yaptığımız gibi onlara sıkıntı çıkarabileceğimizi biliyoruz, fırsatlarımızı değerlendirmek istiyoruz.”

Geçmişte alınan ağır sonuçlar gibi bir sonuç çıkması durumunda neler olacağı hakkında Hasenhüttl: “Sanmıyorum ama bunu sonra konuşalım. Jürgen Klopp’un takımlarına karşı oynamak her zaman büyük bir zevk ve yine öyle bir maça tanık olacağız. Futbolda hayaller asla tükenmiyor ama arkalarında artık taraftarları olacak, oyun daha da zorlaşacak.”

Norwich City karşısında alınan mağlubiyetin ardından gelen tepkiler üzerine Hasenhüttl: “Pazartesi günü bir gün izin aldık, ardından Salı gününden itibaren hayal edebileceğiniz en zorlu maçlardan birine hazırlanıyoruz, dün gece rakibi izlerken Klopp’un neler yaptığına baktık, oyuncularını kurtarıyordu. Size bu sezon Premier Lig’e ne kadar odaklandıklarını gösteriyor, aynısını biz de düşünüyoruz ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tepkiler her zaman olacaktır.”

Jürgen Klopp hakkında Hasenhüttl: “Takımlarımızı karşılaştırmak zor çünkü farklı bir seviyedeler ama her şeye rağmen burası Premier Lig! Formula 1 hakkında konuşmak istemiyorum, fakat iyi bir araba her zaman en önde yarışır, bunu hepimiz biliyoruz. Hiçbir şeyin garantisi yok, ancak orada olmak için böyle bir menajere ve böyle bir takıma ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz, gerçekten inanılmaz bir iş çıkarıyorlar.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/