Hasenhüttl, Fulham maçını küçümsemiyor!

Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, bugün oynanacak olan Fulham maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında oynanacak maçın zorluğuna dikkat çekti.

Sezona harikalar yaratarak başlayan ve formunu bir şekilde sürdürmeyi başaran Southampton’da patron Ralph Hasenhüttl, Fulham yaşadığı zorlu sürece rağmen küçümsenmeyecek bir takım olduğunu vurguladı. Rakibinin performansındaki yükselişe dikkat çeken Avusturyalı menajer, maç hakkındaki düşüncelerini ifade etti.

Düşüncelerini belirten Hasenhüttl, “O kadar iyi bir başlangıçları olmadı ve Premier Lig’e uyum sağlamak için biraz zamana ihtiyaçları vardı; ancak daha sonra oynamak için ne kadar zor olduklarını gösterdiler. Topa karşı iyi organize olmuşlar, topla iyi kalitede ve sakin bir şekilde oynuyorlar. Önde kaliteli iyi fırsatlar üretiyorlar ve çok fazla şans vermiyorlar, bu yüzden Liverpool gibi takımlar bile kazanmak için onlarla mücadele ediyor. Craven Cottage deplasman için zor bir yerdir ancak her zaman olduğu gibi kazanmak için bir şans var. Bu sezon böyle takımlara karşı ne kadar dirençli olduğumuzu birçok kez gösterdik. Her zaman yaptığımız gibi konsantre bir şekilde sahaya çıkarsak yine sonucu alabiliriz” dedi.

Fulham maçı değerlendirmesinin ardından sakatlık tablosuna açıklık getiren Hasenhüttl, “Şimdiye kadar sakatlıklarla ilgili birkaç sorunla birlikte zor bir hafta geçirdik ama bazı yeni şeyler üzerinde çalışmak için iyi bir hafta oldu. Antrenman için normal bir hafta geçirmek asla kötü değil. Bizim için hiç değil. Özellikle son maç, takım için koşma, depar atma ve sıkı çalışma açısından açık ara en yüksek testti ve bu haftanın üçüncü maçı sanırım bu olacak. Oyuncular için zordu ve belki de şu anda bazı sorunların olmasının nedeni bu. Biz yine de çocuklarla birlikte bir şey alamadığımız an hayal kırıklığına uğruyoruz. Her şeye rağmen bu sezon harika bir iş çıkarıyoruz ve kendimizi tanıyoruz. Onlarla sezon öncesi karşılaştık ve 2-1 mağlup olduk. Şimdi oraya daha iyi bir plan ve daha iyi bir takımla gidiyoruz. Umarım bu sefer farklı olur, orası gerçekten zor bir yer” diye konuştu.

Kaynak: https://www.southamptonfc.com