Hasenhüttl: “Enerji doluyuz ve bunu sürdürmek istiyoruz!”

Tottenham deplasmanıyla sezonu açacak olan Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, zorlu mücadele için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Takımının durumu hakkında Ralph Hasenhüttl: “Premier Lig’de tutarlı kalmak zor çünkü genç yetenekli oyunculara büyük para harcayan takımlar var. Geçen sezondaki sorun, dağılmamızdı, ancak şimdi enerjiyle doluyuz ve bunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmak istiyoruz. Elbette hoşunuza gitmeyen bir veya iki sonuç olabilir, aynı zamanda onları tekrar yaşamak zor, geçen sezon yaşadığımız problem buydu ama inanılmaz futbol oynadığımız anlar da oldu.”

Gavin Bazunu hakkında Ralph Hasenhüttl: “İyi biri oyuncu ama henüz bir karar vermedim. Kadroyu cumartesi günü göreceksiniz. Geçmişimizden bildiğiniz gibi, genç oyunculara Premier Lig’de şans vermeye hevesliyiz ve onlardan ne beklemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Çok fazla yetenek, çok çaba ve hatta bazı anlarda onların yaptığı hatalar bile var. Tüm bunların hepsi yeni şeyler öğrenmek ve daha iyi olmak için yaşanıyor.”

Geçtiğimiz sezon Tottenham karşısında alınan 3-2’lik galibiyet hakkında Ralph Hasenhüttl: “Kesinlikle harika bir maçtı, geçen sezonun en iyilerinden biriydi. Şimdiyse onlarla rekabet edebildiğimizi tekrar göstermeliyiz. Onlara karşı neredeyse mükemmel olmamız gerekecek.”

Diz çökme eyleminin sona ermesi hakkında konuşan Ralph Hasenhüttl: “Bence bu doğru bir karar çünkü her zaman olduğu gibi alıştığınız her şey aynı etkiye sahip olmuyor, bunun ne için olduğunu tekrar tekrar hatırlayabileceğimiz yeni şeyler düşüneceğiz. Bu nedenle bir şeyi değiştirmek istemeleri anlaşılabilir.”

Sakatlıklar hakkında Ralph Hasenhüttl: “Theo Walcott şu ana kadar herhangi bir sezon öncesi dönemi geçirmedi ve henüz antrenmanlara geri dönmedi. Nathan Tella da bir süre sakatlıklar yaşadı. Bugün ilk kez antrenman yapıyordu, bu yüzden hafta sonu o da müsait olmayacak.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/