Hasenhüttl çıkan dedikodulardan yoruldu!

Ralph Hasenhüttl, Danny Ings’in Southampton’dan ayrılmak gibi bir planının olmadığını ve Tottenham dedikodularının bir saçmalıktan ibaret olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz sezon kaydettiği 25 gol ile adından sıkça söz ettiren Danny Ings için uzun zamandır Tottenham spekülasyonları yaratılmaya devam ediyor. Artan haberlerden dolayı duruma açıklık getirmek isteyen Avusturyalı menajer Ralph Hasenhüttl, oyuncunun herhangi bir şekilde ayrılmayı düşünmediğini vurguladı. Ralph, “Bu söylentiler için söylemek istediğim tek şey, Danny’nin bir yere gitmek için kesinlikle hiçbir ilgisi olmadığı. Burada olmaktan yüzde 100 mutlu ve Avrupa’nın en iyi golcülerinden birini bırakmamamız yüzde 100 tartışılmaz bir gerçek. Bununla ilgili herhangi bir söylenti çıkması kesinlikle saçmalık ve umarım bu konuda son kez konuşuyoruzdur” dedi.

Geçtiğimiz sezon Premier Lig’de kaydettiği 22 gol ile gol kralı Jamie Vardy’nin gerisinde kalan Ings, gösterdiği performansla futbolculuk kariyerini tekrar yazmaya başladı. 2018 yılında Liverpool’dan bonservisi ile Southampton’a gelen Danny, adeta geldiği günden itibaren takımının yıldızı konumunda bulunmaya devam ediyor.

Sözlerine devam Ralph Hasenhüttl, Danny Ings’ın alternatif adam olmak yerine birinci adam olmak isteyeceğini bildiğini de belirtti. Ralph, “Başka bir kulüp için alternatif olmaktansa burada kalacağından eminim. Sevdiği ve oynamaktan keyif aldığı yerde birinci adam olmak her şeyden önemli. O bizim golcümüz ve bunu gayet iyi biliyor. Burada yaptığımız şeyi seviyor, bizim için oynamayı seviyor ve takım da onunla oynamayı seviyor” diye konuştu.