Hasenhüttl: “Cesaret görmek istiyorum!”

Hafta sonu oynanacak Manchester City maçı için basın toplantısına katılan Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, birçok konu hakkında açıklama yaptı.

Manchester City yıldızı Erling Haaland ile nasıl başa çıkacağı hakkında konuşan Hasenhüttl: “Manchester City’yi sadece Erling Haaland’a indirgerseniz büyük bir yanlış yaparsınız, o takımda konsantre olmanız gereken daha çok oyuncu var. Yalnızca ona konsantre olursanız bu maçı kazanamazsınız. Oradan bir şeyler alıp alamayacağımızı göstermek bizim için iyi bir mücadeleyle açıklanıyor. Başarılı bir takıma gelen iyi bir oyuncunun iyi bir golcü olması şaşırtıcı değil. O zaten bulunduğu her yerde gol atan, atmaya da devam edecek bir oyuncu. Burada, yani Manchester City’de de yapmaması için hiçbir neden yoktu.”

Kendi işiyle ilgili spekülasyonların dikkat dağıtıcı olup olmadığı sorulduğunda Ralph Hasenhüttl: “Bu kulüpte zor zamanlar geçirdik, şimdiyse Manchester City ile karşı karşıyayız. Geçmişte onlara karşı iyi iş çıkardık, şu an için tek odak noktamız bu.”

Takımı ve performansı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Mesaj çok net, çok açık. Her seferinde bir gol farkla kaybettiğimiz çok sıkı üç maçımız oldu. Öğrenmemiz gereken şey bu. İlerleme kaydettiğimizi biliyoruz, ancak Manchester City karşısında daha da iyi olmalıyız. Onlara karşı korkmadığımızdan emin olun, hafta sonu sahada cesur ve başarılı bir takım göstermek istiyoruz.”

Takımıyla ilgili beklentileri hakkında Ralph Hasenhüttl: “Topa karşı cesaret görmek istiyorum. Size karşı çok fazla şansa sahip olmalarını engelleyemezsiniz ama onlara karşı savunma yapmanın elbette bir yolu var ve bunu yapabileceğimizi geçmişte gösterdik. Geçen sezonki en iyi deplasman maçlarımızdan birini onlara karşı oynadık ve bir puan aldık. Şu an her oyuncuya ihtiyaç duyuyoruz, herkesi mümkün olan en iyi şekle sokmak için çok çalışıyoruz. Kesinlikle bu maç için çok çalışıyoruz.”

Southampton’ın Premier Lig’deki rekabetçi yönü hakkında Ralph Hasenhüttl: “Her yıl aynı. Lig her yıl daha da güçleniyor. İlk altı takım ve Newcastle gibi takımlar büyük para harcıyorlar, bu yüzden muhtemelen hep daha da zorlanıyoruz. Sonuçta Premier Lig’de her maç çok çekişmeli geçiyor. Bir bakıma Manchester City deplasmanı puan beklediğiniz doğru maç olmayabilir ama geçen sene onlara karşı puan aldık, kim bilir? Oyuncularıma tamamen güveniyorum ve neler yapabileceklerini biliyorum. Gol atabileceklerini ve maçları kazanmamıza yardımcı olabileceklerini biliyoruz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/