Hasenhüttl: “Burnley hakkındaki fikrimi değiştirdim!”

Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, Burnley karşılaşması için düzenlenen basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında görüşlerini açıkladı.

Steve Bruce hakkında Ralph Hasenhüttl: “Bu çok dürüst bir açıklamaydı. Menajerlik kariyerim boyunca hiç böyle bir tacize uğramadığımı söylemeliyim ve buna nasıl tepki vereceğimi bilemezdim. Birçok maç yönetti, 1000’e ulaştı ve bu benim için inanılmaz duruyor. Bu inanılmaz bir sayı ve o harika bir iş arkadaşıydı, gerçekten iyi bir adamdı. Bence yaptığı her şeyden gurur duyabilir. Bir yönetici olarak çok, çok başarılı bir kariyeri var, kesinlikle övgüleri hak ediyor.”

Galibiyetlere devam etmek hakkında Hasenhüttl: “Birincisini almak bizim için çok önemliydi, ancak bu, şimdi geriye yaslanmamız için doğru bir argüman değil. Devam etmek zorundayız. Şimdi evimizde oynayacağımız bir şansımız daha var. Önümüzdeki birkaç hafta içinde kesinlikle birkaç puan daha alabiliriz. Zor bir başlangıçtan sonra ihtiyacımız olan şey bu. Rahatlamak yerine saldırmaya devam etmeliyiz.”

Burnley hakkında Hasenhüttl: “Son iki ya da üç yılda Burnley hakkındaki fikirlerimi değiştirdiğimi söylemeliyim. Başlangıçta sadece uzun vuruşlar yapabilen bir takım olduklarını düşünmüştüm ama oynamalarına izin verirseniz daha fazlasını yapabileceklerini gördüm. Yüksek pres yapabilirler, bu seneki preslerinde çok cesurlar ve oyunlarını geliştirdiklerini düşünüyorum. Artık biraz daha fazla futbol oynadıklarını görebilirsiniz. Çok doğrudan ve ileriye dönük oynuyorlar, hatta attıkları goller onlar için tipik diyebiliriz. Onlara karşı yapabildiklerimizi en iyi şekilde yapmamız gerekiyor, yoksa farklı şeyler yaşayabiliriz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/