Hasenhüttl: “Bizim için verimli bir haftaydı!”

Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, Leicester City maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Son maçta gösterdikleri geri dönüşün takıma etkisi hakkında Ralph Hasenhüttl: “Elbette evimizde oynamak, her zaman için deplasmanda oynamaktan daha iyidir ve özellikle 2-0 geriye düştükten sonra gösterilen performans takım için iyi bir tepki oldu. O günden bugüne bakarsak, bizim için verimli bir hafta oldu.”

Sakatlıklar hakkında Ralph Hasenhüttl: “Yalnızca Che Adams ile ilgili bir sorunumuz vardı. Bugüne kadar antrenman yapamadı ve sahada olamamasından dolayı birkaç seansı kaçırdı ama buna rağmen şu an için müsait gözüküyor.”

Transfer döneminin geri kalanında sadece genç oyuncuları hedefleyip hedeflemediği konusunda Ralph Hasenhüttl: “Bu oldukça zor gözüküyor çünkü oyuncular zaten bir yerlere gelmiş ya da kendileri için belirlenen ücretler çok yükseklere ulaşmış durumunda oluyor, şu an böyle isimlere bakacak imkanımız yok. Ama mesele genç ya da yaşlı olmaları değil, bize daha iyi olma potansiyeli veren oyuncular hakkında çalışmalar yapıyoruz. Biz sadece potansiyeli iyi olan oyunculara şans veriyoruz ve onların burada olmasını sağlıyoruz. Şu ana kadar iyi bir iş çıkardık, atılan imzalardan çok memnunuz.”

Jack Stephens’ın adının transfer dedikodularına karışması üzerine Hasenhüttl: “Tek tek isim isim oyuncuları tartışmak istemiyorum. Çok fazla oyuncumuz var, bu yüzden böyle konuşmanın pek mantıklı olmadığını düşünüyorum. Önümüzdeki iki hafta içinde transfer piyasası daha yoğun hale geliyor ve birçok takım artık birkaç sakatlık ile mücadele ediyor… Şu an için gözlerimizi açık tutuyoruz ve doğru zamanda doğru şeyleri yaptığımızdan emin olmak istiyoruz.”

Yeni transferlerin takıma uyum sağlaması hakkında Hasenhüttl: “Şu ana dek sadece iki maç oynadık. Hâlâ yeni şeyler öğreniyorlar ama onların potansiyelini görmek daha önemli, bundan dolayı takım olarak bizi daha iyi hale getirmek bizlerin elinde.”

Deplasman formunun önemi hakkında Hasenhüttl: “Evde korkunç olmamıza rağmen deplasmanda inanılmaz derecede iyi olduğumuz sezonlarımız oldu. Geçen sezon ise bunun tam tersiydik. Orada daha fazlasını yapmak ve taraftarlarımıza farklı bir takım göstermeye istekli olduğumuzu ilk andan itibaren sahaya yansıtmak istiyoruz. Bu hafta boyunca grup olarak ilerleme yolunda olduğumuzu görüyorum. Her gün beraber oluyoruz, birlikte çalışıyoruz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/