Hasenhüttl bir an önce toparlanmak istiyor!

Chelsea karşısında alınan ağır mağlubiyeti geride bırakmak isteyen Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, Arsenal maçı için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Chelsea maçı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Her zaman olduğu gibi oyunu analiz etmeliyiz ve umarım doğru analizle oyuncular için doğru kelimeleri bulabiliriz. Burada nasıl çalışmak istediğimizi biliyorsunuz. Bu gürültü yapmak değil, sorulara doğru cevapları bulmakla ilgili. Cumartesi günü nasıl savunma yapacağımıza dair cevaplar bulduğumuzu göstermeliyiz. Hafta sonu güçlü bir rakip bizi bekliyor, umarım bunu gösterebiliriz. Şu anda birlikte çalışıyoruz. Bu sezon için hala kazanacak çok şey var. 36 puanla hala çok iyi bir durumdayız. Puan tablosunun ortasında çok sıkı bir mücadele var. Temellerimize geri dönmemiz çok önemli.”

Kadrosunda değişiklik yapıp yapmayacağı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Oyuncuların ne sunduğuna bakmalıyız. Henüz bu konuda karar vermedim, bu hafta iyi antrenmanlar yaptık.”

Armando Broja’nın bu sezon Southampton üzerindeki etkisi ve geleceği hakkında Ralph Hasenhüttl: “En iyi seviyesinde ve kesinlikle bize yardımcı olabilecek bir oyuncu. Ayrıca hepimizin yapması gerektiği gibi adım atması ve en iyi performansını sergilemenin bir yolunu bulması gerekiyor. Bu hafta sonu hedefi bu olmalı. Chelsea’deki durumunu biliyoruz ama şu an için orada çok fazla değişiklik var. Şu anda konuşmak için doğru kişiyi bulmak ve oyuncunun geleceği hakkında konuşmak o kadar kolay değil. İyi bir şey yapmaya konsantre olmak belki daha kolay. Sezon sonuna kadar beraberiz. Ona yardım ediyoruz, o bize yardım ediyor. Puan tablosunda ne kadar yukarıdaysak, hem onun hem de diğerleri için daha çekiciyiz, bizim hedefimiz bu.”

Bir galibiyet ile birçok basamak atlayabilecekleri üzerine Ralph Hasenhüttl: “Premier Lig’de galibiyetler büyük bir fark yaratır. Premier Lig’de kazanmak zor ve kilit nokta zaten bu. Bu tür bir futbol sergileyebileceğimizi geçmişte gösterdik ve bunu bir kez daha göstermek zorundayız. Ama yine çok iyi bir rakibe karşı oynuyoruz. Hedefimiz sürekli ilk 10’a girmek. Bu sezon şansımız var, bu bizim için büyük bir hedef. Bu nedenle bu yedi maçtan üç veya dört galibiyet almamız gerekiyor. Bu çok büyük bir başarı olurdu. Bizim için başarı tam olarak bu işte. Şansımız olduğu sürece, performansımıza tamamen konsantre olmalıyız. Noel’de oynadığımız gibi oynarsak, en iyi takımlardan puanlar alırsak her şey mümkündür.”

Chelsea’ye karşı alınan ağır mağlubiyet nedeniyle taraftarların tepkisi hakkında Ralph Hasenhüttl: “Taraftarların bize kızmasına şaşırmadım, bizden bekledikleri bu değildi. Performansımız yeterince iyi değildi ve bu yüzden sonuç biraz olsun anlaşılırdı. Premier Lig’de işlerin ne kadar zor olduğunu böyle görebilirsiniz, mükemmel performanslar gösterdik, deplasmanda çok iyi galibiyetler alıyoruz ama genel olarak hala çok fazla gol yiyoruz. Bir maçı kazanmak için iki veya daha fazla gol atmak her zaman mümkün olmuyor. Bu, hızla değiştirmemiz gereken bir şey. Chelsea’nin hafta boyunca en iyi takım olduğunu görebiliyordunuz. Böyle oynayan bir üst takıma karşı savunmanın ne kadar zor olduğunu sonuç gösteriyor. Bazı anlarda bunu iyi yapabileceğimizi gösterdik ama ikinci gol öldürücüydü, gerçekten bizim için sert bir yumruktu. Tepkileri çok iyi anlıyorum.”

Hem takımının hem Arsenal’in mağlubiyet serileri hakkında Ralph Hasenhüttl: “Bazı cevaplar bulmaya çalışıyorlar ve şu an bizimle aynı durumdalar. Onlar için ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyorlar. Sakatlık sorunları var ama hala yükselme yolunda olan bir takımlar. Bu sezon şimdiye kadar iyi bir iş çıkardılar. Genç bir takımlar ve her zaman olduğu gibi genç bir takımda inişler ve çıkışlar elbette olacaktır. Bazı sorunlara neden olmak bizim için önemli. Zor bir başlangıç yaptılar, sonra uçtular. Gerçekten iyi işler yaparken yüksek bir performans tutturdular. Sonra birçok oyun iptal edildi, biraz ritim kaybettiler ve sonra geri geldiler. Şimdi ilk dörde adım atmakla ilgili savaşıyorlar. Her hafta kazanmanın ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz. Bakmamız gereken şeyler var, sanırım rakibe çok fazla konsantre olmuyorlar.”

Emile Smith Rowe, Bukayo Saka ve Gabriel Martinelli gibi Arsenal hücum hattı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Müthiş yetenekler var ama Alexandre Lacazette bize karşı her zaman güçlüydü. Onlara karşı savunma yapmak için iyi bir bağlılığa sahip olmak gerekiyor, doğru baskı hattına, arka dörtlülerin doğru yüksekliğine sahip olması gerekiyor. Buna sahip olduğunuzda her takım için işler zordur. Gol atmak için bu tarz yanıtlar bulursanız her şeyi zorlaştırabilirsiniz. Onlara kesinlikle bazı sorunlar yaşatabiliriz, geçen sefer onlarla oynadığımızda işler kolaydı. Onlar iyi bir takım, sizi strese sokabilirler, onlara karşı iyi bir dengeyle doğru bir yol bulmalıyız.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/