Hasenhüttl: “Bazı şeyleri çabuk unutuyorsunuz!”

Leeds United deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren Southampton patronu Ralph Hasenhüttl, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Leeds United patronu Jesse Marsch ve rakibi hakkında Ralph Hasenhüttl: “Jesse’yi Leipzig’deki zamanlarımdan tanıyorum. Karakterinin oyunculara çok yakın olduğunu düşünüyorum. Almanya’da işler onun için pek kolay olmadı ama koç olarak gelişimini izlemek ilginçti. Futbola bakış açısını yakından tanımak gerçekten ilginçti. Bielsa zamanında çok fazla sakatlık sorunu yaşadılar. Geçen sezon uçan bir takımın neden bu sezon zorlandığını hemen unutuyorsunuz. Artık sahalara geri dönen birkaç oyuncuları var, gittikçe daha iyi hale geliyorlar. Sahip oldukları zayıflıkları göstermek bize kalmış çünkü yaptıkları her şey henüz mükemmel değil.”

Sezonu geri kalanı hakkında Ralph Hasenhüttl: “Bizim için sezonun geri kalanında yer alan dokuz maça odaklanmaya çalışıyoruz. Kalan maçlar geleceğimiz için çok önemli çünkü sezonu ilk 10’da bitirmek bize transfer döneminde daha fazla fırsat sunacak. Bundan dolayı sezonun sonuna kadar çabalamaya devam etmek istiyoruz. Maçların yaklaştığını ve sıkışık bir fikstürün olacağını düşünmeyi bıraktım. Aralık ayında kimse Tottenham, West Ham ya da herhangi birine karşı kazanacağımızı düşünmedi. Kazanmak veya kaybetmek her zaman mümkündür, ancak performanslara ve doğru dengeyi bulmaya daha fazla odaklanılmalıdır.”

Sakatlıklar hakkında Ralph Hasenhüttl: “Alex McCarthy sakatlığının ardından tekrar antrenmanlara katılmaya başladı, aynı şekilde Will Smallbone da antrenmanlara geri döndü. Oriol Romeu’nun hafif bir mide arısı var, ancak bunun ardından yine formda olacaktır. Genel olarak herkes gayet iyi gözüküyor, bana herhangi bir problem iletilmedi.”

Armando Broja’nın formu ve gelişimi hakkında Ralph Hasenhüttl: “Onu neyin başarılı yaptığını öğrendi. 90 dakika gol atmak için bir ya da iki hareketi beklemek onu başarılı kılmıyor. 90 dakika boyunca daha çok çalışmak ona bir şeyler katıyor. Sıkı çalışmanın ödüllerini almayı öğrendi. Bazen Broja’nın farklı farklı versiyonlarını görüyoruz. Zamanla daha da tutarlı olmayı öğrenmesi gerekiyor, zaten bu yüzden burada. Yeni bir oyuncu olarak geldiğinizde niteliklerinizle herkesi şaşırtıyorsunuz ama Premier Lig’de oyuncular aptal değiller, neyin ne olduklarını çabucak anlıyorlar. Sizi nasıl savunacaklarını biliyorlar. Uyum sağlamanız, daha iyi olmanız ve onlardan kurtulmanız gerekiyor. Zayıflıklarınızı onun yaptığı gibi geliştirirseniz daha eksiksiz hale gelirsiniz.”

Kaynak: https://www.southamptonfc.com/