Harry Maguire 5 yıl daha King Power Stadyumu’nda!

İngiltere’de yaz transfer dönemi boyunca Manchester United’ın ilgisi olduğu bilinen Harry Maguire, Leicester City ile 5 yıllık yeni sözleşmeye imza atarken, uzun vadede King Power Stadyumunda kalmayı tercih etti.

Gareth Southgate’in savunmasının kalbi olan 25 yaşındaki başarılı savunma oyuncusu, İngiltere ile geçirdiği muhteşem Dünya Kupası ardından, adının ManU ile anılması uzun sürmedi. Özellikle Mourinho’nun hedefinde olan oyuncu transfer döneminin son anına kadar Manchester United’a gidebileceği konuşulmuştu.

Yeni sözleşme imzalamasının en önemli sebeplerinden biri olarak Leicester taraftarlarını gösteren Maguire, ‘’Leicester’a adım attığımdan beri bana gösterdikleri destek inanılmaz. İyi bir sezon geçirmeme teşvik ettiler. Aynı zamanda Dünya Kupası boyunca gösterdikleri ilgi ve destek beni çok rahatlattı ve konsantrasyonumu en üst düzeye çekti. Kendimi taraftarlarımıza karşı çok borçlu hissediyorum ve uzun süre onların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.’’ dedi.
Leicester City için de aynı sadık duyguları besleyen Maguire, ‘’Leicester City bana Premier Lig’de oynama fırsatı verdi ve bunun üzerine Dünya Kupası’na gitmem için harika bir platform oluşturdular. Bu yüzden kulübüme de teşekkür etmem gerekiyor. Onlara çok şey borçluyum. Bunu, gelecekte de yapmayı dört gözle bekliyorum’’ diye ekledi.

Leicester’ın ve İngiltere Milli Takımının yükselen değeri Harry Maguire, 2023 yılına kadar King Power Stadyumunda kalacağı beş yıllık sözleşmeye imza atmış oldu.