“Hala zamana ihtiyacım var”

Naby Keita, Liverpool’a uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hem oyun kurma hem iki ceza sahasının arasını kapatma konusunda becerisiyle dikkat çeken orta sahanın, 2017 yaz transfer sezonunda RB Leipzig’den Liverpool’a katılmayı kabul etmişti ancak bu sezonun başında Anfield’a gelmesi sözleşme detaylarında bulunuyordu.

Liverpool’a 53 milyon sterlin karşılığında transfer olan Gineli yıldız, Premier Lig’in taleplerine uyum sağlamasının zaman alacağını söyledi. 23 yaşındaki becerikli orta saha oyuncusu, Premier Lig’in başlamasının ardından dört maçta da görev aldı.

Keita, Liverpool’un kulüp dergisine yaptığı açıklamalarda, “Çoğu insanın farkında olduğu gibi, birçok denizaşırı oyuncunun Premier Lig’e gelmesi ile şartlara bağlı olarak uyum sağlamak zaman alan bir süreç. Bu sebeple, Premier Lig’de oynamak zor olabilir fakat sadece kendim ve takım arkadaşlarım için değil kulübüm için de ekstra çaba harcamak, motivasyon kaynağım oldu. Çevremdeki herkes bana çok yardımcı oluyor. Ben de adaptasyon sürecini çabuk atlatmak için her şeyimi veriyorum. Sahip olduğum zihniyet, eğer bir sezonda sekiz gol atmış isem bir sonraki sezonda dokuz gol atmak üzerine. Premier Lig, oynadığım diğer liglerden çok farklı ve çok zor ama yine de kendi kişisel rekorlarımı bir üst seviyeye çıkarmak için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım.” diye belirtti.