Gündoğan, “Gelecek sezon için geliştirmemiz gereken şeyler var”

Manchester City’nin başarılı orta sahası İlkay Gündoğan, önümüzdeki sezon Premier Lig unvanını geri alabilmek için ne yapmaları gerektiğini tam olarak bildiklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu Chelsea’ye karşı kaybettikleri maç ile Liverpool’un şampiyonluğunu ilan etmesini sağlayan Manchester City, bu akşam Liverpool ile karşı karşıya gelecek. Manchester City şu an şampiyon Liverpool’un tam 23 puan altında ve bu sezon sekiz maç kaybetmiş durumda. Bu sezon Premier League’de kaybettikleri maç sayısı son iki sezondan fazla.

İlkay Gündoğan, Jürgen Klopp yönetimindeki Liverpool’un şampiyonluğu hak ettiğini belirttikten sonra terkar şampiyonluk unvanını nasıl geri alacaklarını bildiklerini vurguladı. Gündoğan, “Gelecek sezon şampiyonluğu tekrar alabilmek için neleri değiştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Zor olan bir şeyi başardık ve iki sene arka arkaya şampiyon olduk ama bu sene başaramadık. Gelecek sezon tekrar zirvede olmak için bize gereken motivasyona sahibiz. Geçen sezona göre çok fazla gereksiz puan kaybettik ve rakipsiz olduğumuz zamana kıyasla çok fazla evimizde maç kaybettik. Bunların dışında birçok bireysel hatamız da oldu. Bu yüzden düzeltmemiz gereken bazı şeyler var. Gelecek sezona sıfırdan başlamak istiyoruz” diye konuştu.

İlkay Gündoğan’ın açıklamalarına destek olan eski Liverpool oyuncusu Jamie Carragher, Manchester City’nin Liverpool ile olan seviye farkını kapatabileceğini söyledi. Carra, “Liverpool’un avantajlı olduğuna şüphe yok ama kesinlikle önümüzdeki sezon takımlar arasında bu kadar fark olacağını sanmıyorum. Manchester City bu akşam kazanmak isteyecek, kendilerinin dişli bir rakip olduğunu hatırlatmak için büyük bir maç. City iyi olduğunda neredeyse durdurulamaz bir takım ancak onları durdurabilecek birkaç takımdan biri Liverpool, bu yüzden bu akşam izlemek için güzel bir maç olacak. Gelecek sezon için City’nin takviyeleri şampiyonluk için önemli olacak” dedi.

Leave a Comment