Gueye hala Paris’i düşünüyor!

Everton orta saha oyuncusu Idrissa Gueye, Paris Saint-Germain’in gelecek yaz ilgisini artırmasını umuyor. Senegalli orta saha oyuncusu Idrissa Gueye, Paris Saint-Germain’e olan düşkünlüğünden vazgeçmiyor ve PSG’nin gelecek yaz aylarında geri dönüş yapacağını umduğunu söyledi.

29 yaşındaki oyuncu için Fransız temsilcisi Ocak ayında bir hamle gerçekleştirdi fakat teklif Everton tarafından reddedildi. Everton cephesi transferin son gününde gelen 26.2 milyon sterlinlik teklifi reddederek oyuncuyu takımda tutma kararı almıştı.

Ağustos 2016’da Aston Villa’dan 7.6 milyon avro karşılığında Everton’a gelen İdrissa, PSG’nin Ocak ayında yönelttiği teklifi açık açık itiraf etti. Gueye, “PSG yönetimi Liverpool’dan Paris’e nasıl gidebileceğimi bulmalarını istedi. Ama Everton hemen frene asıldı ve transferime izin vermedi. Bu yaşımda kaçırmak istemeyeceğim bir fırsattı ve gitme isteğimi kulübe ifade ettim” diye konuştu.

Senegalli orta saha Şampiyonlar Ligi’nde forma giyme hayaline ulaşmak için geçtiğimiz ay Everton’a transferi için onay talebinde bulundu. Goodison Park’ta futbolunu sürdüren Gueye L’Equipe’e ciddi açıklamalarda bulundu. İdrissa, “Maalesef gerçekleşmeyen bir rüyaydı. Her oyuncu en iyi takımlara katılmak, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için çalışıyor. Ama PSG’nin benimle ilgilenmesinden dolayı onur duydum. Şimdi, bu tür kulüplerin ilgisini çektiğimi biliyorum, büyük Avrupa kulüplerine katılmak için son seviyeye gitmeye hazırım. Daha da çalışacağım ki bana geri dönmeleri sağlamam gerek. Belki de bu rüya PSG ile bitmedi” dedi.

Leave a Comment