Guehi: “Her şeyin mümkün olduğunu gösterdik!”

FA Cup yarı finalinde karşılaşacakları Chelsea maçına hazırlanan Crystal Palace oyuncusu Marc Guehi, oynanacak zorlu maç öncesi basın toplantısına katıldı.

Maç hakkında konuşan Marc Guehi: “Buraya dakikalar bulmayı ve düzenli futbol şansı bulmayı umarak geldim, çok şükür menajerin desteğini aldım ve bunu başardım. Takım heyecan verici bir yolculuğa çıktı, yarı finalde olmak bir sürpriz ama sıkı çalışmamız sayesinde bunun mümkün olduğunu gösterdik.”

Takımın zihniyeti hakkında Marc Guehi: “Leicester’daki maç bir uyanıştı. Çok iyi gidiyorduk ama gerçeğe geri dönmek her maçın zor olduğunu gösteriyor. Bizim zihniyetimiz bu, çok fazla başarı elde ettik ama biz bu şekilde rahatlığa karşıyız.”

Wembley’deki taraftarların önemine değinen Guehi: “Onlar sahadaki on ikinci adam oldular. Onlar olmadan bulunduğumuz yerde olacağımızı düşünmüyorum. Pek çok maçta bizi zorladılar, bu yüzden tüm biletlerin satılmasını istediler, bu harika.”

Crystal Palace kadrosunun deneyim seviyesi hakkında Marc Guehi: “Kendim gibi hissediyorum. Mütevazı bir adamım. Bu sezon birkaç kez kaptanlık bandı verilmiş olması, menajerin ve oyuncuların bana güvenini gösteriyor. Yani kıdemli oyunculardan yeni şeyler öğreniyorum. Oldukça fazla deneyimimiz var. James McArthur, James Tomkins, Jordan Ayew, Wilfried Zaha bu isimler sadece birkaçı. Şu an genç bir takımımız var ama aynı zamanda çok fazla deneyimli oyuncumuz da var.”

Conor Gallagher hakkında Guehi: “Onun için zor bir durum, elbette oynamak istiyor. Sezon boyunca bizim için çok önemliydi ama bu hafta takımın arkasında olmak ve takımı desteklemek için hazır gözüküyor.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/