Guardiola’dan Sane açıklaması

Manchester City menajeri Pep Guardiola takımın Alman yıldızı Leroy Sane hakkında konuştu. Sözleşme görüşmelerinin olumlu ilerlediğini ifade eden İspanyol çalıştırıcı endişe edilecek bir şey olmadığını söyledi.

2016 yılında Schalke 04’den 37 milyon Euro bedelle Manchester şehrinin yolunu tutan Alman oyuncu Sane gösterdiği performansla menajerinin gözdelerinden biri haline gelmişti. Oyuncunun olası bir transferinin önüne geçebilmek için kulüp yeni sözleşme görüşmelerine başlarken, basının sonuç hakkındaki sorusuna Pep “Sorun yok.” cevabını verdi.

İspanyol isme göre ekim ayında başlayan yeni sözleşme görüşmeleri kısa zamanda olumlu bir şekilde sonuçlanacak. Oyuncusundan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Pep; “Sterling hakkında düşündüklerim onun içinde geçerli. Çok daha iyi bir hale gelebileceğine ve kendini daha da geliştirebileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Oyuncusunun yakın zamanda baba olduğuna da değinen menajer; “Baba olmak sizi olgunlaştırır. Bu üzerinde olumlu bir etki yaratacak. Leroy muhteşem bir sezonu geride bıraktı, çok fazla maçta forma giydi. Tek sol kanat oyuncumuzdu ve inanılmaz bir iş çıkardı” sözleriyle oyuncusunun hakkını vermekten çekinmedi.

Ancak görevi söz konusu olduğunda ne kadar ciddi olduğu bilinen isim uyarı yapmaktan da kaçınmadı. İspanyol isim; “Sıklıkla oyuncularıma söylediğim, şu an ne kadar iyi olduklarının bir önemi olmadığı. Sezon çok uzun ve biz henüz aralıktayız. Sezon sonunda ne kadar iyi olduğumuzu göreceğiz” şeklinde konuştu.